Výrazné zlepšenie Jozefa Oravského

Richard Karnok 1

Skvelé druhé miesto vybojoval na maďarskom Pannoniaringu v triede 125 SP Jozef Oravský. Potvrdil tak svoj výkonnostný vzostup a skutočnosť, že dávny pád je už definitívne rozjazdený a spomienky naňho zabudnuté…

Jozef Oravský:
„Na okruh sme po 500-kilometrovej ceste prišli v piatok doobeda za účelom trénovania. Nejazdil som tu tuším už od roku 2010, tak som potreboval trénovať. Spočiatku to aj tak vyzeralo. Čas na kolo bol hrozný, nekonkurencieschopný. Každým tréningom sa to ale zlepšovalo.
V sobotu som sa chcel vyrovnať špičke, čo sa mi darilo hneď od prvého voľného tréningu, kde som mal aj najrýchlejší čas. Zlepšovali sa však všetci a ja som obsadil v kvalifikácii 5. miesto, z čoho som bol trochu sklamaný.
Do pretekov, ktoré sa štartovali pri 36°C, som skvele odštartoval, bol som hneď prvý. V priebehu prvého okruhu sa predo mňa dostal Jaro Čech. Stále som ho mal v dohľade, dokonca som sa mu približoval. Moju snahu o jeho dostihnutie zmaril rumunský pretekár, s ktorým sme si menili druhú pozíciu a tak Jaro cukol. Rumun nakoniec spadol a ja som s obrovským náskokom pohodlne prišiel do cieľa.
Som vďačný za druhé miesto a viac aj za to, že som schopný konkurovať špici. Určite by to nebolo možné bez môjho mechanika, Michala Puškára st., vďaka ktorému fungovala motorka celý víkend špičkovo a prevyšovala ostatné. Ďakujem aj mojim sponzorom… rodičom…“

Jeden komentár k článku “Výrazné zlepšenie Jozefa Oravského

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *