Vydarený Miklánkov víkend v Moste

Richard Karnok

Hoci Ladislav Miklánek z Vapenka Racing Teamu pôvodne nemal do Mostu na preteky IMRC triedy Superbike vôbec cestovať, nakoniec si na mieste užil preňho najlepšie podujatie tohtoročnej sezóny.

Ladislav Miklánek:

„Pravdupovediac ešte vo štvrtok poobede som bol rozhodnutý, že do Mostu nepôjdem, lebo som ostal jediný z nášho tímu, ktorý mohol štartovať na tomto podujatí, ale pod prísľubom megaprezidenta Motoklubu Baláž, že ma na toto podujatie prijme ako čestného hosťa, som povysával starú dobrú Caravelllu a nahodil do nej 2x BMW Motorrad a poďme na preteky.

Piatkové tréningy vyšli super, kvalifikácie po novom tiež vyšli, takže som sa celkom tešil na sobotné preteky. Teda až dokedy som neuvidel svietiť na tabuli tých 15 kôl a ľahunkých 34 stupňov. Po štarte klasika, Most, kauza, válanica ako sa patrí, takže to skrátili a dúfal som tak v celkom dobrý výsledok. Preteky som mal vcelku bezproblémové, až na vysokú teplotu motora a vďaka aj vysokej teplote asfaltu mi narástol tlak v zadnej pneu a musel som preto dávať troška pozor, aby som to v rýchlych pasážach neposlal na supermana.

V nedeľu bolo na tabuli 35 stupňov, takže paráda, na cieľovke mi zakaždým svietila výstražná kontrolka teploty a 118 stupňov na motore, tak som musel troška menej točiť motorku aby to nevyvrelo a nejako to dokrúžiť, ale aj tak to bol pre mňa asi naj pretekársky víkend tejto sezóny a dúfam, že nie posledný.

Moje poďakovanie patrí všetkým sponzorom, ale aj Motoklubu Baláž za celovíkendový catering a mechanikovi Peťovi z Motoklubu Baláž za jeho pomoc a ochotu.“

Text: Richard Karnok
Foto: Vladimír Adamčík