Vydarené testovanie pretekárov SMF a AČR na SLOVAKIA RINGU

Richard Karnok

Príjemné slnečné počasie sprevádzalo stredajšie testovanie na Slovakia Ringu, ktoré bolo pre motocyklových pretekárov s licenciami SMF a AČR bezplatné.

Už po tretíkrát pripravila Športová komisia CPM SMF pod vedením Miloša Baláža v spolupráci s okruhom SLOVAKIA RING bezplatné testovanie pre pretekárov s licenciami SMF, pričom tentoraz sa k testovaniu pridal aj Autoklub ČR, vďaka ktorému testovali bezplatne aj jazdci z Českej republiky.

Testovanie rozhodne splnilo účel, trať SLOVAKIA RINGU si vyskúšalo spolu s nelicenčnými motorkármi bezmála dvesto účastníkov, ktorí si tak po zime vyskúšali, ako sú po fyzickej a technickej stránke pripravení na nadchádzajúcu sezónu, ktorá sa začne pretekmi šampionátu Alpe Adria už počas víkendu 26.-28. apríla. Práve v rámci tohto podujatia sa bude navyše bojovať aj o body do slovenského a českého šampionátu.

Niektorí pretekári hneď na úvod sezóny okúsili aj tvrdosť asfaltu slovenského okruhu, ale všetko to boli ľahšie pády bez vážnejších následkov. Na mieste sa predstavili poprední pretekári z oboch krajín, pričom nechýbali napríklad Michal Filla, Peter Duchyňa, Michal Ronec, či dvojica Oliver König a Vojtěch Schwarz, českí účastníci svetového šampionátu triedy Supersport 300.

Veľká vďaka za pomoc pri organizácii testovania patrí Dávidovi Némethovi, obchodnému riaditeľovi SLOVAKIA RINGU, Petrovi Kevickému, športovému riaditeľovi SLOVAKIA RINGU, Anne Bitterovej za prácu pri registrácii a takisto celému vedeniu okruhu SLOVAKIA RING.

Text: Richard Karnok
Foto: Jaroslav Kapustka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *