Vydarené Brno Martina Durdíka

Dve druhé miesta z Brna do seriálu IMRC znamenajú pre Martina Durdíka postup na prvé miesto priebežného hodnotenia tohto medzinárodného šampionátu. Aby to však nemal jednoduché, v sobotu si užil aj ťažký pád. Nie však na pretekárskej motorke na okruhu, ale v paddocku na skútri… No, aj to sa stáva… Bolesť rán mu však iste zahojili úspechy na pretekárskej trati.

Martin Durdík:
„Na tretie podujatie do Brna som sa veľmi tešil, keďže Brno patrí medzi moje obľúbené dráhy. Piatkové voľné tréningy som nejako nestihol… A tak som vyšiel na dráhu až v sobotu, nakoľko bol časový harmonogram mierne zmenený, tak to bol hneď meraný tréning, ale už po prvých kolách som sa cítil veľmi dobre a tešil sa na poobedné preteky. V kvalifikácií som zajazdil tretí čas, keď predo mnou boli skúsení a výborne jazdiaci Maďar Attila Magda a Lukáš Jasenský. Štart bol celkom ok, udržal som si 3. miesto, snažil som sa držať dvojice predo mnou, ale tí mi postupne uskakovali, a tak bolo nakoniec z toho celkové tretie miesto v cieli a druhé v triede Superstock 600. Jazdilo sa mi celkom dobre, dostal som sa na čas 2:12,4, čo bolo troška za mojimi očakávaniami. V nedeľných kvalifikáciách som zajazdil druhý čas, oproti sobotňajším časom som zase troška zrýchlil, ale nestačilo to a scenár bol podobný sobotňajším pretekom, kedy boli obaja piloti, Attila a Lukáš, od začiatku predo mnou a nevedel som akceptovať ich tempo a postupne ma naťahovali. Lukáš mal v závere technickú poruchu, tak z toho bolo nakoniec celkové druhé miesto a taktiež druhé miesto v triede Superstock 600. V druhých pretekoch som sa dostal na čas 2:12,0, čo nebolo práve podľa mojich plánov, keďže som sa chcel dostať pod hranicu 2:11… Ale na druhej strane si odnášam z Brna z oboch pretekov celkové 2. miesto a s tým som celkom spokojný. Chcel by som sa poďakovať celému VRT za prijemnú atmosféru počas celého víkendu, samozrejme aj za piatkovú pool session aaaa „Modzgovi“ za nezabudnuteľnú obslužnú jazdu v boxoch… :-). Chcem tiež poďakovať všetkým ktorí mi držali palce a samozrejme v neposlednom rade za podporu firmám Males a LMJ.“