Výborné výsledky Slovakia Racing Teamu na Hungaroringu

Richard Karnok

Zbierku pohárov si z uplynulého podujatia seriálu IMRC na Hungaroringu domov priniesli pretekári Slovakia Racing Teamu, Lukáš Jasenský (3. a 1. miesto v triede Superbike), Pavol Grman (3. a 5. miesto v Supersportoch) a Peter Šurina (3. miesto v IMRC Cupe 1000). O to viac nás zaujímali ich vyjadrenia k uplynulému víkendu.

Lukáš Jasenský:
„Na Hungaroring som sa tešil, keďže je to moja akoby domáca trať a hlavne som už dúfal v nejaký dobrý výsledok. V piatok všetko začalo voľnými jazdami, v ktorých sa darilo a bol som veľmi spokojný s dosiahnutým časom 1:53,6.
V sobotu to začalo kvalifikačnými jazdami, kde som po súčte dvoch kvalifikácií skončil na 9. mieste s časom 1:53,0, s ktorým som nebol až tak spokojný, pretože som dúfal v lepší čas.
V sobotňajších pretekoch som sa chcel udržať v prvej skupinke, ktorú som mal časovo na dosah. Po štarte, ktorý som tradične pokazil, som bol po prvej zákrute okolo 16. miesta. Dal som sa na stíhaciu jazdu, lenže v druhom kole sa mi uvoľnil tlmič riadenia. Nakoniec som skončil na 11. mieste celkovo a tretí v IMRC.
V nedeľňajších pretekoch som si chcel napraviť chuť zo soboty a aj štart sa mi celkom podaril až na to, že po prvej zákrute som sa zrazil s Davidom Ouředníčkom a to ma stálo veľa pozícií. Musel som zase naháňať prednú skupinku, lenže kým som sa dostal cez ostatných, prvá skupinka už bola preč. V Alpe Adrii som skončil na 9. mieste a v IMRC na prvom s časom 1:52,7.
Bol to pre mňa veľmi pozitívny víkend, v ktorom všetko fungovalo. Vyrovnal som sa aj s absenciou otca, ktorý mal povinnosti doma a motorku mi pripravoval Ladislav Sinko, ktorému sa chcem poďakovať za skvele pripravenú motokru na každý deň, ako aj Marekovi Štankovi a Lukášovi, ktorí odviedli super robotu. Takisto veľké poďakovanie patrí Petrovi Šurinovi za podporu, bez ktorej by som tento rok neštartoval a takisto firmam Tam autohof a Mefosport.“

Pavol Grman:
„Na Hungaroring som sa nejako zvlášť nevedel namotivovať a cítil som to aj pri balení sa. To sa mi stalo asi prvý raz, že som sa na preteky nejako zvlášť netešil. A aj keď nie v najlepšej nálade, nakoniec sme vyrazili. Prišli sme tam vo štvrtok večer a hneď bolo všetko inak, zrazu som dostal chuť jazdiť a plniť si svoje sny.
V piatok ráno som šiel na prvý tréning s cieľom potvrdiť aspoň čas z minulého roku 2:03, čo sa mi aj podarilo a začal som dúfať, že sa mi podarí ten čas zlepšiť. V druhom tréningu som už zajazdil čas 2:02 a začal som dúfať, že snáď dám aj 2:00.
V sobotu sme mali dve kvalifikácie, na prvú som nešiel, lebo v noci pršalo a trať bola ešte mokrá a nechcel som riskovať. Takže mi zostala len jedna kvalda, do ktorej som nastúpil, no po druhom kole niekto spadol a nás dali dole z trate. Zostal som s toho dosť nervózny, bál som sa, že si nespravím čas, aby som sa kvalifikoval do pretekov. Ale nakoniec nám kvalifikáciu posunuli a ja som si zajazdil čas 2:01, čo mi stačilo na štart z 13. miesta v celkovom hodnotení s Alpe Adriou, ale napriek tomu som sa tešil, že som si polepšil.
V sobotňajších pretekoch som sa dostal v rámci Alpe Adrie na 10. miest, no v IMRC z toho bolo 3. miesto, z čoho som bol prekvapený, lebo som vôbec nečakal, že si pôjdem pre pohár. Samozrejme, mal som veľkú radosť z umiestnenia.
V druhých pretekoch v nedeľu sa mi ako obvykle nepodaril štart, ale preteky to boli zaujímavé, konečne som sa dostal pred Petra Sodomku z ČR, ktorý bol vždy v pretekoch predo mnou. Nezajazdil som síce lepší čas ako v kvalifikácii, ale oboje pretekov sa zaobišlo bez komplikácií a bez pádu.
Po pretekoch sme sa tešili spolu ako Slovakia Racing Team, keďže sme sa každý postavili na stupeň víťazov. Na záver sa chcem poďakovať svojej rodinke, hlavne môjmu synovi Dominikovi, ktorý mi po celý čas držal palce a tešil sa so mnou. Manželke za to, že ma podporuje v tomto nie najlacnejšom športe. Peťovi Šurinovi za zázemie v tíme a perfektne zorganizované podujatie. Vladovi Adamčíkovi, alias VA fotograf, ktorý robí krásne fotečky a zároveň je mi dobrým kamarátom a pomáha mi ako sa len dá, Lukášovi Jasenskému a Peťovi Majerníkovi za pomoc s motorkou. A všetkým čo mi držia palce ďakujem.“

Peter Šurina:
„Podujatie na Hungaroringu bolo pre náš Slovakia Racing Team doteraz najúspešnejším, kedy sme si všetci traja jazdci domov odniesli poháre a dokazuje to, že ideme správnym smerom. Chalani išli výborne, darilo sa im hneď od prvého tréningu, akurát ja som sa do toho chvíľku dostával. Lukáš snáď konečne prelomil doterajšiu smolu, jazdil výborne a jasný progres ukázal Paľo. Som rád z môjho tretieho miesta, i keď chcel by som iste viac, no v pozícii ktorej som, si to žiaľ nemôžem dovoliť, u mňa sú a musia byť priority celkom iné. Hoci náš tím vznikol celkom narýchlo krátko pred štartom sezóny, snažíme sa robiť všetko najlepšie ako vieme, no táto sezóna je pre nás len štartovacia. Vieme čo všetko je potrebné pre čo najlepší chod tímu a pred budúcou sezónou bude naša príprava už na celkom inej úrovni. O to viac ma teší, že už teraz zaznamenávame úspechy a to naše aktivity smerujeme napríklad aj na prírodné okruhy, kde s našou podporou jazdiaci David Hanzalík podáva výborné výkony v Čechách aj na Slovensku, no čo ma obzvlášť teší, už teraz sa snažíme vychovávať našich nasledovníkov v motoškole a juniorskom šampionáte, kde máme jazdcov Jakuba Mazsára, vedúceho jazdca triedy PW 50, Dominika Grmana a môjho syna Svena. Moja vďaka za to všetko patrí všetkým pretekárom a ostatným členom tímu.“

Tlačová správa Slovakia Racing Teamu
Foto: Vladimír Adamčík