Vlado Petrovič tesne za pódiom

Richard Karnok 3

V rámci prvého podujatia seriálu IMRC sa v triede 125 SP vo výbornom svetle predstavil Vladimír Petrovič, ktorému v závere boj o pódium prekazilo počasie.

Vladimír Petrovič:
„Na prvé preteky som sa tešil rovnako ako všetci jazdci bez rozdielu kubatúr, veď po dlhej zime to bolo pre väčšinu z nás prvé zvezenie na motorkách tento rok. V piatok počasie neprialo voľným jazdám, a tak som prvý tréning absolvoval až v sobotu ráno. Podstatné bolo, že motor „nekľakol“ hneď v prvom kole a šťastne som sa prepracoval k samotným pretekom. Štart zo štvrtého miesta som viac pokaziť ani nemohol, a tak som bol rád, že som sa hneď na začiatku zase dostal na štvrté miesto za Doda Oravského. Aj napriek jeho veľkému náskoku sa mi podarilo moju stratu stiahnuť na minimum a vedel som že mám na to, aby som mu pódiové miesto zobral. Lenže zaúradovalo počasie a červená vlajka ukončila preteky predčasne.
Moja spokojnosť – prišiel som do cieľa, zapretekal som si, nevysypal sa mi motor, o ktorý sa starám sám bez cudzej pomoci v absolútne amatérskych podmienkach a stretol som sa zase v paddocku s kamarátmi.
Moje sklamanie – pri pozeraní videa ako blízko som bol k tretiemu miestu a potom veľké sklamanie z minimálnej účasti českých SP-čkárov, ktorých je v týchto končinách neúrekom a najväčšie sklamanie z totálnej absencie maďarských pretekárov, pre ktorých to bol „majstrák“. Celkove ale spokojnosť s výsledkom a už sa teším na Hungaroring .“

3 komentárov k článku “Vlado Petrovič tesne za pódiom

  1. Ahoj Vlado, hlavne ze sa preteka, nikoho nedonutis ked nechce. Drzime vsetci palce. Este trosku poladis a si numero uno:)))), pozdrav doma.

  2. Viete kde budú maďarskí jazdci na 125 SP tento týždeň? Na kartingovej dráhe v Dunajskej Strede. Vynasnažím sa im vysvetliť, ako je fajn jazdiť na veľkom okruhu. Alebo sa príďte pozrieť aj vy.

  3. Vlado i pro mne to bylo velké zklamání a to sme tam byli aspon dva Cesi,a pokud se poradateli nepodari premluvit madarske daksnare tak vas tam bude na to Hungaci pět a pul! přitom už nevím co by piloti 125sp více chtěli!! Škoda že jsou ve stejném termínu hořice 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *