Vlado Petrovič ponúka pomoc pre záchranu triedy 125 SP

Richard Karnok 5

Vladimíra Petroviča iste netreba špeciálne predstavovať, obrovský motocyklový nadšenec a fanúšik, ktorý to po desaťročiach nevydržal a v posledných sezónach taktiež sedlá pretekársky motocykel, sa rozhodol neprizerať sa u nás na chátranie triedy 125 Sportproduction, ale svojimi znalosťami a možnosťami niečo urobiť pre jej záchranu. Jeho slová preto zverejňujeme s veľký potešením a  nádejou, že nájde svojich adresátov.

„Pri pohľade na štartovú listinu triedy 125SP v MMSR  je každému jasné že táto trieda zažíva krízu,“ vraví Vlado. „Počet domácich jazdcov je zúfalo malý a pritom sa stačí obzrieť na západ od našich hraníc, k českým susedom a tam sa deje v tejto triede opak.  Rošty sú tak naplnené, že pretekov sa nemôžu zúčastniť všetci prihlásení a veľa z nich odchádza domov s dlhým nosom už po sobotňajších kvalifikáciách. A nie je to len Česká republika, ale všetky motocyklové štáty si  stále túto triedu udržiavajú pre jej cenovú dostupnosť,“ dodáva Petrovič, pričom o pravdivosti jeho slov svedčí aj skutočnosť, že práve v tejto triede vyrástlo mnoho majstrov sveta, vrátane fenomenálneho Valentina Rossiho.

„Občas sa stretávam s tým, že by aj bol záujem, ale dvojtaktná trieda je strašiakom a hlavne záujemcovia nevedia ako začať.  Pritom je už dnes jasné, že deti odchované v „moto-akadémii“ budú potrebovať  prestupnú a hlavne lacnú triedu. A tou ´dakšny´ určite sú,“ pokračuje Vlado a na záver ponúka pomoc: „Rozhodol som sa preto , že by som aspoň troškou pomoci prispel do „mlyna“.  Ak má niekto záujem a nevie ako začať, veľmi rád poradím. Ak nevie čo všetko táto trieda obnáša, rád odpoviem na všetky dotazy. Nie som síce žiadny  „Bancaja Aspar Martinez“, ale postaviť jednoduché SP-čko zvládnem.  Som ochotný komukoľvek  pomôcť  s prípravou motora ako aj celého motocykla  bez nároku na finančnú odmenu.  Ak  sa teda pohrávate s touto myšlienkou, prípadne aj rodičia, ktorých deti by mali záujem o pretekanie, budem rád ak pomôžem…“

Ak vás teda reč Vlada Petroviča oslovila, neváhajte ho kontaktovať na telefónnom čísle 0905 344 870.

5 komentárov k článku “Vlado Petrovič ponúka pomoc pre záchranu triedy 125 SP

  1. Ja jazdím od tejto sezóny vintage, a rada by som si 125 vyskúšala, ale radšej nechcem vidieť čo na to doma..

  2. Som rad ze sa taky nadsenec vobec ozval je to super ja viem ze je to trieda zaujmava len sa bojim ze dnesnej dobe taketo nieco spravit je velmi odvazne dole klobukom ….. aj Dodo dobre pise ze prepchate 600 nuz zato si mozme sami to jest peniaze a spekulacie ako to zrychlovat len zabudame na mladez ktori na to nemaju a chceli bi jazdit v triede kde sa neukazuju peniaze ale talent takze viem o com pisem a drzim palce ps: vsetko sa da len treba chciet……

  3. martin, vela ludi chce aby dvojtakty este zili. nie kazdy vidi zmysel v ničení pneumatík na vykonom prepchatej 600ccm, z ktorj decko nedosiahne na zem.

  4. hura konecne niekto kto chce aby 2takty este zily.su to krasne stroje z uzasnym zvukom a podla mna aj velmi zaujimave.takze veliky obdiv a uznanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *