Vlado Petrovič je s víkendom spokojný

Richard Karnok

Uplynulý víkend na Slovakia Ringu si naplno užil aj Vladimír Petrovič, štartujúci v triede 125 SP, keď predovšetkým v nedeľu si skvele zabojoval.

Vladimír Petrovič:
„Naplnený štartový rošt a pekné počasie, to je vždy kombinácia, ktorá dáva jazdcom nádej na super víkend. Tak bolo tomu aj na Slovakia Ringu a preto som využil aj piatkové tréningy. Asi z veľkého očakávania som totálne pokazil sobotňajší štart, a tak som mal čo dobiehať. Dve kolá pred koncom som dobehol dvojicu Janega – Kovács a vedel som, že mám na to aby som s nimi mohol zabojovať. Ale v nájazde do technickej pasáže za druhým horizontom ma jazdec triedy GP vytlačil z trate takým spôsobom že bolo po nádejach. Tak som len dokrúžil do cieľa a tešil sa na nedeľňajší reparát.
V nedeľu štart ako-tak podľa predstáv, a tak som sa len snažil neodpadnúť zo skupinky Jarošík, Červenka a Janega. Asi dvakrát som túto skupinku viedol, ale po vlastných chybách som vždy o vedenie v skupinke prišiel. Poradie sa stále menilo, nakoniec som nechal za sebou Červenku s Janegom . Český jazdec Jarošík, ktorý išiel super a bez zbytočných chýb, prišiel zaslúžene predo mnou o slabé dve desatinky!
Celý víkend som si maximálne užil a jediné negatívum boli diskvalifikácie vedúcich jazdcov. Je pravdou, že s mnohými vecami v tejto triede nesúhlasím, ale v tejto situácii to bol úplne zbytočný krok. Aj preto som sa rozhodol rozdiel finančnej odmeny ktorú som dostal (myslím neoprávnene) venovať na dobročinné účely . Samozrejme poďakovanie patrí organizátorom za super pripravený víkend.“