Vlado Petrovič: Chcem skúsiť šesťstovku

Richard Karnok

Na slávnostnom vyhodnotení IMRC, kde prebral cenu za druhé miesto v triede 125 SP, som ho nesprávne označil za Záhoráka, za čo ma oprávnene zvozil skutočný Záhorák, otec Vladimíra Ružu s tým, že Vlado Petrovič je z Myjavy a to sú Kopanice a nie Záhorie, čo je samozrejme pravda. Zaskočila ma však Vladova odpoveď na moju otázku, čo chystá v nasledujúcej sezóne: „Nič,“ odpovedal a tak trochu som zostal zaskočený. No keďže ho poznám dosť dlho, tušil som, že to nebude až také horúce. Zarazil ma však jeho inzerát na tomto portáli v sekcii Racing bazár, kde ponúka na predaj svoju Apriliu 125 SP.

Vlado, v Racing bazáre sa objavila tvoja Aprilia, na vyhodnotení IMRC si vravel že končíš, takže je to naozaj pravda?
Ja som ju kúpil s tým, že ešte neviem čo pôjdem, vtedy som ešte nemal tú šesťstovku. Plánoval som, že by som možno aspoň jedny preteky išiel. Presnejšie len to prvé IMRC na Slovakia Ringu. No a potom by som si chcel nechať už len tú šesťstovku.

Tak predsa! O akej šesťstovke rozprávaš?
No kúpil som šesťstovku do Fun Cupu, chcem ju skúsiť… Tam uvidím ako mi to pôjde, aké budú časy.

A keď budú časy dobré?
Tak by som tomu šiel dajme tomu do Slovenského pohára. Ale teraz vôbec neviem odhadnúť aký čas tam pôjdem. Škoda, že v Slovenskom pohári je trieda veteránov len nad 600 cm3.

Čo je zač tá šesťstovka?
Yamaha R6 ročník 2006 a ani som ju nijako neupravoval, len som tam hodil lamináty s tým, že to predovšetkým vyskúšam. Samozrejme, že ja už nemám na nejaké pretekanie, ale dajme tomu, že v tom pohári by som sa s tými chlapmi ešte zviezol. Na majstrovstvá republiky nemám a na Alpe Adriu už vôbec nie, ale práve s takými podobnými pánmi ako ja by sa dalo povoziť.

Takže chceš definitívne opustiť 125-ky?
No ak sa tá Aprilka nepredá, tak aj budem rád… 😀 Ako starý chlap sa občas zveziem a hotovo. Robil som si ju pre seba a ešte pred dvomi týždňami som vôbec neuvažoval že ju predám. Je na nej naozaj všetko nové a nula kilometrov na všetkých tých nových veciach najazdených.

Vďaka ti za odpovede, nech to teda všetko dopadne ku tvojej spokojnosti.

Text: Richard Karnok
Foto: Peter Ruža

Vladova Aprilia je v ponuke v našom Racing bazáre, ale aby ste nemuseli klikať, tak vám znenie jeho ponuky prikladáme aj sem:

Predám Apriliu RS125 r.v. 2005, pripravenú do triedy 125SP

1. Nová ojnica
2. Nové ložiská a guferá
3. Nikasil nový – len zabehnutý
4. Valec a hlava upravená pre SP-čkovú triedu
5. Piest Vertex – odjazdené cca 150km
6. Tlmiče po repase
7. Nová reťazová sada 415
8. Nové lamely
9. Platničky nové – predné aj zadné
10. Pneu – predná jeden závod , zadná nová
11. Výfuk Gianelli

Cena 1 400 EUR
Bližšie info na mobile : +421 905 344 870