Vlado Karban chcel získať viac

Richard Karnok

Slovenský pretekár Vladimír Karban sa s českým tímom MF Corse predstavil na druhom podujatí alpsko-jadranského šampionátu na Masarykovom okruhu v Brne.

 

Po šestnástom kvalifikačnom mieste sa v pretekoch Vlado o jednu priečku zlepšil, keď skončil pätnásty. Zároveň bol na druhom mieste v hodnotení slovenského šampionátu, kde ja po dvoch podujatiach na priebežnom prvom mieste s deväťbodovým náskokom na Miroslava Slobodu.

Vladimír Karban:
„Na vode som nejazdil veľmi dlho, snáď aj preto som v sobotu vynechal ranný tréning a spoliehal sa na to, že popoludní bude sucho. Nakoniec pršalo aj popoludní, a tak som si po niekoľkých rokoch opäť vyskúšal jazdu na vode. Všetko prebiehalo dobre, aj časy sa darilo jazdiť dobré, ale stačila chvíľka nepozornosti a predná pneumatika to už neudržala. Musím si ešte vyskúšať, ako to na týchto pneumatikách funguje. Spadol som, ale celkovo som bol spokojný, pretože som si potvrdil, že môžem byť konkurencieschopný aj na vode. Preteky však pre mňa boli katastrofou. Nasadil som novú pneumatiku, ale nevyšlo nám to. Nemal som potrebný grip na výjazdoch zo zákrut, čo ma dosť spomaľovalo. Som trochu sklamaný. Nabudúce už radšej dám nejaký osvedčený materiál, nech už to konečne dopadne trochu lepšie.“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *