Vladimír Ruža obhájil prvenstvo v seriáli IMRC

Richard Karnok

Po tom, ako len niekoľko dní pred záverečným podujatím seriálu IMRC nečakane zomrel otec Vladimíra Ružu, bolo otázne, či sa tento náš úspešný jazdec vôbec vyberie na Slovakia Ring. Nakoniec sa rozhodol prísť a výsledkom bola obhajoba celkového prvenstva v triede Superbike. A hoci pre zranenie neobhájil titul majstra Slovenska, má za sebou rozhodne úspešnú sezónu.

Vladimír Ruža:

„Na posledné podujatie som pôvodne po tom, čo sa stalo u nás v rodine, nechcel ani nastúpiť. Ale dosť ľudí ma prehováralo, aby som išiel, že treba to dokončiť a zabojovať. Hlavne bolo ešte o čo bojovať, keďže som bol stále na prvom mieste v IMRC a aj v Majstrovstvách Slovenska a to aj napriek tomu, že už na Pannonii som oboje pretekov odjazdil so zlomenou rukou a veľa bodov som tam stratil.

Vedel som, že kvôli tej ruke určite nedokážem podať plnohodnotný výkon, ale chcel som to teda aj tu skúsiť a nejako sa s tým popasovať a aj so šťastím tie prvé miesta udržať. To sa mi podarilo len z časti, keď som v IMRC nakoniec titul z minulého roku obhájil, ale v Majstrovstvách Slovenska som sa prepadol na druhé miesto. Za týchto okolností som veľmi rád aj za takýto výsledok a dúfam, že by bol Oco na mňa hrdý.

Veľké ďakujem chcem poslať Štefanovi Bunčiakovi, spoločnostiam SG Fix, Krafter a TopKraft, firme LK Suspensions, RP Tuning, Motostore, AGV, Dainese, ELF, Sebimoto, SV Moto, mechanikom, mojej rodinke a mamine. Takisto ďakujem všetkým, ktorí mi vyjadrili súcit a úprimnú sústrasť.“

Tlačová správa tímu SG Fix Racing