Vladimír Ruža hodnotí uplynulú sezónu

Richard Karnok 2

Slovenský pretekár Vladimír Ruža tento rok obhájil titul majstra Slovenska v triede Superbike, ku ktorému pridal aj celkové piate miesto v šampionáte UEM Alpe Adria. 32-ročný jazdec z Veľkých Levárov v nasledujúcom článku hodnotí svoje výkony v uplynulej sezóne.

 

Rok 2011 bol pre mňa plný očakávaní, zmien a hlavne výziev. Po úspešnej  sezóne v r oku 2010, kde som dosiahol pekné umiestnenia v Majstrovstvách Slovenska aj v šampionáte Alpe Adria, som bol odhodlaný v tejto sezóne zabojovať o ešte lepšie pozície. Samozrejme bolo to závislé aj od toho aká sa zíde na samotných pretekoch konkurencia. Výzvou bolo to, že som chcel v každom podujatí dosiahnuť čo najlepší možný výsledok.

V bojoch o lepšie pozície mi mala pomáhať aj nová technika a to motocykle značky Kawasaki, keď som sa pred sezónou  dohodol na spolupráci s firmou U.M.S., ktorá je dovozcom motocyklov Kawasaki na Slovensko. A tak som novú sezónu začal  jazdiť s novým motocyklom Kawasaki. Okrem toho som prestúpil z pneumatík Dunlop na značku Pirelli. Proste veľa vecí bolo nových , ale keď to všetko zhodnotím, myslím si že výsledky boli dobré. Musel som sa naučiť jazdiť  z novými pneumatikami a prispôsobiť štýl jazdy novému motocyklu. Dokázal som to aj vďaka tomu, že motocykel Kawasaki je špičkový a týmto prestupom som urobil veľký pokrok .

V priebehu sezóny som sa postupne približoval k popredným jazdcom a v tomto smere chcem pokračovať aj v budúcom roku. Vrcholom sezóny pre mňa bolo podujatie na domácom Slovakia Ringu,  kde bolo veľa mojich fanúšikov a priaznivcov.  Boli to pre mňa veľmi dobré preteky, keď som prišiel do cieľa vo veľmi silnej konkurencii  na siedmom mieste v rámci Alpe Adrii celkovo a na prvom v Majstrovstvách Slovenska.
Veľké zlepšenie prišlo po pretekoch na Slovakia Ringu, keď som zistil ako správne nastaviť nový motocykel. Odvtedy som  na prvého v cieli strácal už podstatne menej. Bohužiaľ, boli aj preteky, kde sa mi až tak nedarilo, či už z hľadiska nezavineného pádu v Moste, alebo zle zvolenej zmesi pneumatík v Brne.

Je to škoda, pretože nebyť týchto chýb, mohlo byť moje konečné umiestnenie v Alpe Adrii omnoho lepšie, veď na celkové tretie miesto celkovo mi chýbali len tri body. Na druhú stranu však musím uznať, že niekoľkokrát stála pri mne aj šťastena.
Tento rok som získal v alpsko-jadranskom šampionáte piate miesto a k tomu titul majstra Slovenska. Myslím že je to dobrý výsledok a poukazuje to na kvalitu celého tímu SG Fix Racing a dobre pripraveného motocykla.

Sezóna bola ťažká hlavne po finančnej stránke. Preto patrí veľká vďaka hlavne majiteľovi tímu Štefanovi Bunčiakovi a jeho firmám SG Fix a Top Kraft za to,  že chcel a aj dokázal v takejto ťažkej dobe financovať moje jazdenie v kompletnom seriáli Alpe Adrie. Chcem však veľmi poďakovať firme aj U.M.S.-Kawasaki Slovakia a takisto firmám Red Bull, ELF, Spyke, Premier, IV Racing, RP Tuning a Sebimoto.
Ďalšie moje veľké ďakujem patrí mojej manželke Janke, rodičom, mechanikom, fanúšikom a všetkým ľuďom, ktorí mi akokoľvek pomáhali a fandili.

Foto: Petr Štola (bikeracing.cz)

2 komentárov k článku “Vladimír Ruža hodnotí uplynulú sezónu

  1. Vladko,gratulujem Ti k uvedeným výsledkom,a ako Ťa poznám,tak budúci rok budú ešte lepšie.Želám Tebe a Janke ,šťastné narodenie budúceho malého Rossiho/ak to bude chalan/,šťastné Vianoce,a super Nový Rok 2012.Tvoj verný fanúšik a priateľ,sused DEDO JUAN.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *