Vladimír Ruža celkovým víťazom IMRC aj majstrom Slovenska

Richard Karnok

Tím SG Fix Racing pokračuje vo víťaznom ťažení na našich tratiach, no okrem ďalšieho titulu majstra Slovenska tento rok Vladimír Ruža vybojoval aj celkové víťazstvo v medzinárodnom šampionáte IMRC. V nasledujúcom článku nám posledné podujatie seriálu zhodnotia obaja jazdci tímu, teda Štefan Bunčiak a Vladimír Ruža.

Štefan:
„Posledný pretekársky víkend som začal v piatok. Keďže bolo po daždi, trénoval som iba jeden tréning popoludní. Neskôr znova pršalo. Nikdy som variant č. 1 nešiel, ale páčil sa mi. V sobotu bola trať znova mokrá a tak som išiel iba kvalifikáciu. To isté i v nedeľu. Úplne rovnaký scenár. Oba preteky či v sobotu, alebo v nedeľu sa mi išlo perfektne a vždy som zrýchlil. Minimálne som sa dokázal posunúť oproti kvalifikácií o nejaké miesta vpred. Počas celého víkendu všetko úplne v pohode. Všetko a všetci fungovalo perfektne. Za tie roky sme naozaj zohratý team.
Vlado mi v sobotu urobil veľkú radosť. Tie preteky čo išiel boli po dlhom čase fakt dosť dobré. Umiestnenie takisto super. V nedeľu som sa ho snažil ešte na štarte upokojiť. Išlo mu o dosť. Aj nedeľu zvládol perfektne. Udržal svojho rivala v boji o prvenstvo za sebou, a to bolo dôležité.
Ešte raz ďakujem všetkým členom teamu za perfektnú prácu počas celej sezóny.“

Vlado:
„Na dvojité preteky na Slovakia Ringu som išiel s tým, že chcem hneď v tých prvých za každú cenu zvýšiť svoj náskok na Juhásza, na ktorého som mal k dobru len jeden bod. Znamenalo to, že som ho musel poraziť. V boji o titul bol ešte aj Maďar Sarkány, ktorý mal stratu 10 bodov, čo mohol hravo stiahnuť, veď sa išlo ešte o 50 bodov. Toho som však nemusel zákonite poraziť, ale musel som prísť minimálne hneď za ním v obidvoch pretekoch.
V sobotu prebehla kvalifikácia podľa predstáv a štartoval som z tretieho miesta. Štart bol celkom dobrý a v prvom kole som bol na štvrtom mieste. Postupne sa vytvorila skupinka šiestich jazdcov bojujúcich o prvé miesto. Pohyboval som sa okolo tretieho-štvrtého miesta čo mi stačilo, keď som videl, že sme všetci rovnako rýchli. Mali sme tam veľa súbojov a mnoho predbiehaní, čo sa mi veľmi páčilo. Keď sa preteky chýlili ku koncu, tak som sa prebojoval postupne na tretie miesto. Dve kolá pred koncom som bol druhý a v poslednom kole som ešte útočil na prvú pozíciu, ktorú si len tesne o šesť tisícin Rumun Muresan ubránil. Bol som strašne rád z tesného druhého miesta a hlavne z toho, že som obidvoch svojich súperov o titul porazil, čo znamenalo, že som navýšil svoj náskok.
Do druhých pretekov som už nastupoval s tým, že sa nebudem zapájať do nejakých bezhlavých súbojov, pôjdem si svoje a keď sa nič nepredvídateľné nestane a dôjdem do cieľa nie horšie ako na piatom mieste, tak budem celkovým víťazom IMRC v triede Superbike..
Štartoval som zo štvrtého miesta, ale podarilo sa mi perfektne odštartovať a v prvej zákrute som bol prvý. Na prvom mieste som sa udržal až do druhého kola, kde ma predbehol Rumun Muresan a začal sa mi postupne vzďaľovať. Potom sa ešte predo mňa dostal aj Maďar Juhász, za ktorým som išiel dve kolá, keď som mu predbehnutie vrátil. Asi tri kolá pred cieľom ma predbehol Lukáš Jasenský. Ja som bol v tej chvíli na treťom mieste, čo mi hravo stačilo na celkové víťazstvo, keď zase obidvaja rivali z Maďarska boli až za mnou. V takomto poradí sme napokon prešli aj cieľom, čo znamenalo, že som sa stal celkovým víťazom IMRC triedy Superbike a zároveň aj majstrom Slovenska. Som z tohto výsledku nesmierne šťastný.
Som si vedomý, že bez sponzora by som takúto sezónu nedokázal absolvovať, preto by som chcel veľmi poďakovať Štefanovi Bunčiakovi, spoločnostiam SG Fix a Krafter, firme LK Suspensions, RP Tuning, Motostore, AGV, Dainese, Elf, Sebimoto, SV MOTO, mechanikom, mojej rodinke, rodičom a všetkým ľuďom, ktorí ma prišli na domácom okruhu povzbudiť.“