Vladimír Petrovič túži po rýchlejšom stroji

Richard Karnok

Štvrté miesto v triede 125 SP a strata za pódiom, to sú skutočnosti, ktoré nútia Vlada Petroviča zamýšľať sa nad zháňaním rýchlejšieho motocykla. Aj tak však z Hungaroringu odchádzal oprávnene spokojný.

Vladimír Petrovič:
„Nakoľko mi rodinné povinnosti nedovolili cestovať už v piatok, tak som na druhé podujatie MM SR šiel až v sobotu. Prvý ranný tréning som stihol na poslednú chvíľu, pretože program bol mierne zmenený a začínalo sa už o ôsmej ráno. Stihol som urobiť asi štyri kolá, oživil si trošku trať a to bolo asi tak všetko. V kvalifikačnom tréningu som sa už  samozrejme sústredil na čo najlepší čas. Pretože sa na Hungaroringu v posledných rokoch nejazdilo a ja som tu absolvoval moje prvé a jediné preteky v roku 2010, tak som bol prekvapený kde som „poskočil“. Štvrté miesto na štarte, ale s vedomím že na prvých troch „rychlíkov“ nemám šancu, mi dávalo aspoň nádej udržať si štartovú pozíciu aj v cieli. Trochu som dúfal, že by som sa mohol chytiť tretieho Doda Oravského, ale nemal som najmenšej šance, a tak som len bezpečne dokrúžil na spomínanom mieste.
Veľmi spokojný som ale hlavne s dosiahnutým časom v samotných pretekoch. Na skutočnosť, že moja príprava od posledného podujatia spočívala v očistení plexiskla na prilbe a motorke, som nadmieru spokojný.
Momentálne mám rozjednané zapožičanie motora na podujatie v Brne. Ak by tento zámer vyšiel, tak sa samozrejme už veľmi teším. V opačnom prípade ale preteky vynechám, pretože s technikou ktorú mám, nemám najmenšej šance na nejaký dobrý výsledok alebo aspoň solídny ča . Okruh v Brne je veľmi na motor v tejto triede, a tak by som ďalšie preteky išiel až na Pannoniaringu.
Hungaroring je jeden z najkrajších okruhov, k tomu super počasie , opäť organizátorom perfektne všetko pripravené, takže nakoniec len veľké poďakovanie za podujatie.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *