Vladimír Karban zvíťazil v rámci M SR

Richard Karnok 2

Do novej pretekárskej sezóny odštartoval na Slovakia Ringu aj nestarnúci Vladimír Karban, jediný držiteľ slovenských bodov v Majstrovstvách sveta Superbike, ktoré vybojoval pred trinástimi rokmi v Zeltwegu.

Vlado, v súčasnosti pretekár českého tímu MF Corse, jazdil už v kvalifikáciách skvelé časy na kolo domáceho okruhu, čo mu vynieslo ôsme miesto z 39-členného štartového poľa alpsko-jadranského šampionátu, pričom bol najrýchlejší aj v rámci hodnotenia slovenských pretekárov. V samotných pretekoch bojoval v skupine súperov a nakoniec obsadil 9. miesto v Alpe Adrii, pričom do hodnotenia Majstrovstiev Slovenska si zapísal víťazstvo.

Vladimír Karban:
„V sobotu som mal po dlhej dobe dobrú kvalifikáciu, a to ako prvú, tak aj popoludňajšiu druhú. Skúšali sme novú pneumatiku, ale tá sa veľmi neosvedčila a potom so starým materiálom sa mi podarilo dať ešte šesť desatín sekundy dole. Bol som veľmi spokojný. Úroveň triedy Superbike bola tu na Slovakia Ringu naozaj vysoká, preto som rád, že sa mi podarilo vybojovať druhý rad. V pretekoch sa potvrdilo, že tá nová pneumatika sa hlavne v technických zákrutách prejavuje inak, než pneumatiky, ktoré sme jazdili doteraz. Musel som sa s tým potrápiť, ale celkovo som spokojný. Zišla sa tu veľká konkurencia a pre mňa to nakoniec dopadlo dobre.“


2 komentárov k článku “Vladimír Karban zvíťazil v rámci M SR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *