Vladimír Karban na Pannoniaringu

Richard Karnok

Slovenský pretekár Vladimír Karban absolvoval s českým tím MF Corse na maďarskom Pannoniaringu tretí diel alpsko-jadranského a slovenského šampionátu.

Vlado nastúpil tradične do kategórie Superbike, v ktorej si v sobotnej kvalifikácii zlepšil svoje doterajšie maximum na tomto maďarskom okruhu. Po 16. čase, ktorý mal hodnotu 1:58,955 mu patrila štartová pozícia vo štvrtom rade.

„Na moje pomery som celkom spokojný, a to predovšetkým z toho dôvodu, že som si tu zlepšil svoj doterajší najlepší čas,“ povedal v sobotu večer. „Samozrejme zajtra v pretekoch by som sa ešte rád posunul ďalej. Nastavenie motorky máme dobré a podarilo sa nám vybrať aj dobrú pneumatiku. Iste, nie som spokojný s pozíciou, chcelo to ešte sekundu dole. Musíme na tom do budúcnosti zapracovať. Nikdy som tu ešte takto nejazdil, takže musím byť spokojný, ale jednoducho je potreba ešte zrýchliť a dostať sa niekam na 1:57,5. Zajtra ráno ešte vyskúšame inú prednú pneumatiku a snáď nám bude v priať šťastie.“


V nedeľných pretekoch Vlado obsadil dvanáste miesto, pričom do hodnotenia Majstrovstiev Slovenska získal 20 bodov za druhé miesta a udržal si tak vedenie v tabuľke.

„Všetko bolo dobré, motorka perfektne fungovala, len som proste nedokázal dať dole tú ďalšiu sekundu zo svojho času.“ priznal po pretekoch. „Neviem čo k tomu povedať. Strácal som čas pri výjazdoch zo zákrut, ale všetko fungovalo tak, ako malo. Bol to pre mňa dnes jednoducho zlý deň. Zo šestnástej štartovej pozície som sa dostal na dvanáste miesto v cieli, ale viem, že by to malo byť ešte o kúsok lepšie. Pneumatiky aj podvozok fungovali dobre, z tohto hľadiska som spokojný, a ostatné? Uvidíme nabudúce!“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *