Veľká cena Trenčína – 11. a 12. august 2018

Richard Karnok

Počas uplynulého víkendu 11.-12. augusta 2018 sa v priemyselnom parku Trenčín (AU Optronics) uskutočnila „Veľká cena Trenčína“, druhé podujatie tohtoročného 3-dielneho seriálu MM SR historických cestných motocyklov v jazde pravidelnosti, ktorého súčasťou bolo i v poradí druhé podujatie seriálu majstrovstiev SR a ČR triedy 125 SP.

Za slnečného počasia v sobotu i nedeľu sa na trati udialo množstvo športových súbojov, ktoré potešili nielen aktérov podujatia, ale i prítomných divákov a priaznivcov cestných pretekov motocyklov. Oba dni boli vyhodnotené samostatne.

V nedeľu boli v rámci vyhodnotenia ocenení trofejou memoriálu Milana Šobáňa staršieho ocenení aj pretekári, ktorí v oldtimerských kategóriách prišli do cieľa na prvom mieste.

V jednotlivých triedach MM SR Vintage regularity a vložených tried sa predstavilo celkovo okolo 120 jazdcov zo Slovenska i Českej republiky. V štartovej listine okrem tradičných krajín figuroval dokonca i mexický jazdec žijúci v Rakúsku: Abraham Olivares, ktorý sa predstavil v triede Ducati Cup. Toto atraktívne podujatie poctil svojou sobotňajšou návštevou i primátor mesta Trenčín – pán Mgr. Richard Rybníček.

Výsledky pretekov:

Sobota: A1 « A2 « B « C « D « E-side « Ducati cup « 0 paráda « Pionier cup « 125SP 

Nedeľa: A1 « A2 « B « C « D « E-side « Ducati cup « 0 paráda « Pionier cup « 125SP 

Zdroj: SMF
Foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *