Veľká cena SR zaháji moto sezónu na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Počas prvého aprílového víkendu (6. a 7. 4.) sa na Slovakia Ringu rozozvučia motory rýchlych dvojkolesových strojov na podujatí Veľká cena Slovenskej republiky cestných motocyklov, ktorá je aj tento rok súčasťou medzinárodného seriálu Alpe Adria Championship.

Súboje o finále Majstrovstiev Európy
Podujatie bude zároveň prvými pretekmi osemdielneho seriálu, z ktorého najúspešnejší pretekári budú mať privilégium zúčastniť sa finálových pretekov Majstrovstiev Európy v októbri v Španielsku. Už vlani sa šampionátu zúčastnili pretekári zo štrnástich európskych krajín, pričom Slovakia Ring hostil až dve podujatia seriálu. Aj tento rok sa divákom predstavia súťažiaci v kategóriách do 125 cm3, Superstock 600, Superstock 1000, Supersport a Superbike, pričom sa očakáva štart aj niekoľkých motocyklov kategórií Moto3 a Moto2, ktoré sú v posledných rokoch súčasťou Majstrovstiev sveta MotoGP.

So slovenskou špičkou
Na štarte nebudú chýbať ani najlepší slovenskí pretekári, ktorí si pochopiteľne nenechajú ujsť príležitosť predstaviť sa domácemu publiku, keď jedným z ťahákov bude aj Tomáš Svitok, účastník Svetového pohára v triede Superstock 1000. Už vlani dosiahli naši jazdci v šampionáte pozoruhodné výsledky, keď Michal Puškár a Vladimír Ruža vybojovali vo svojich triedach posty vicemajstrov. Počas viac ako tridsaťročnej existencie šampionátu sa našim pretekárom darilo aj v minulosti, keď celkové víťazstvá dosiahli Igor Marinica (2001), Michal Puškár (2005 a 2010), Jaroslav Černý (2010) a Lukáš Jasenský (2011).

Bude pokorená hranica 2:05?
V predchádzajúcich rokoch sme vždy na Veľkej cene Slovenskej republiky boli svedkami prekonania traťového rekordu Slovakia Ringu. Aktuálne najrýchlejšie sa pohybujúci motocyklista na okruhu v Orechovej Potôni v rámci pretekárskeho podujatia je český pretekár Jan Halbich, ktorý práve pri vlaňajšej Veľkej cene Slovenskej republiky dosiahol v tréningu čas 2:05,007 a v pretekoch 2:05,034. Dočkáme sa tento rok prekonania hranice Dvoch minút a piatich sekúnd?

CENY VSTUPENIEK:

Sobota
Hlavná tribúna A: 5 € s DPH
Prírodná sedadlová tribúna  E: 3 € s DPH
V cene vstupeniek je aj vstup do paddocku!

Nedeľa
Hlavná tribúna A: 5 € s DPH
Prírodná sedadlová tribúna  E: 3 € s DPH
V cene vstupeniek je aj vstup do paddocku!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *