Veľká cena SR aj s bohatým sprievodným programom

Richard Karnok

Už koncom apríla sú na 5922 metrov dlhom náročnom okruhu Slovakia Ring naplánované otváracie preteky slovenských motocyklových majstrovstiev a zároveň šampionátu Alpe Adria pod hlavičkou Európskej motocyklovej únie UEM – Veľká cena Slovenskej republiky preteky cestných motocyklov na okruhu 2012.

 

Predĺžený víkend od 19. do 22. apríla 2012 na Slovakia Ringu však ponúkne motocyklovým nadšencom oveľa viac než len preteky samotného alpsko-jadranského šampionátu! Už od štvrtka budú neďaleko Orechovej Potône burácať motorky pretekárov v Slovenskom pohári cestných motocyklov v triedach 125, 600 a 1000 cm3, v sobotu navyše privíta rozsiahly multifunkčný areál okruhu aj svoj historicky prvý Motozraz. Slovakia Ring sa tak stane miestom, na ktoré budú mieriť motorkári z celého Slovenska i okolitých štátov.
Pripravený je celodenný program plný spálených pneumatík a vône benzínu. Popoludní sa rozozvučí koncertné pódium, na ktorom vystúpia slovenské i zahraničné rockové kapely. K samozrejmostiam bude patriť dobré a kvalitné občerstvenie.

Večer, po skončení oficiálneho programu tréningov a kvalifikácií Alpe Adria Championship, sa pôjde tradičná spanilá jazda všetkých krásnych strojov účastníkov Motozrazu priamo po okruhu Slovakia Ring!
Diváci si budú môcť tiež pozrieť skvelú adrenalínovú Street Fighter Show, na pláne sú aj preteky v zrýchľovaní Drag Race. Tie budú o to atraktívnejšie, že sa pôjdu vo večerných hodinách pod umelým osvetlením na viac ako kilometer dlhej cieľovej rovinke Slovakia Ringu!
Počas dňa bude samozrejme v prevádzke aj Centrum bezpečnej jazdy, na ktorej všetkým zúčastneným predvedú profesionálni jazdci majstrovstvo jazdy na dvoch i štyroch kolesách. Svoje najnovšie i najlepšie stroje tam predvedú značky BMW a Harley Davidson, verejnosť si bude môcť ich motocykle aj vyskúšať.

Vlani si na tribúny Slovakia Ringu našlo cestu niekoľko tisícok divákov, ktorí odchádzali spokojní. Technicky náročná a pritom veľmi rýchla trať si už za dva roky svojej existencie našla mnoho priaznivcov u nás a v zahraničí. Kto sa na nej ešte neodviezol, prišiel o veľa! Prvou príležitosťou niečo poriadne zažiť a pritom si pozrieť špičkové cestné motocyklové preteky, kde nebudú pretekári s dvojkrížom v srdci len do počtu, bude práve štvrtý aprílový víkend.

Vstupenky na Alpe Adria Championship – Veľkú cenu Slovenskej republiky sú už v predaji v sieti Ticketportal. Ich cena sa začína na veľmi priaznivom 1 eure, za čo divák dostane naozaj plnohodnotný celodňový motoristický zážitok. Informácie a možnosť nákupu vstupeniek nájdete po kliknutí sem…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *