Valné zhromaždenie motocyklovej únie Alpe Adria v Prahe

Richard Karnok

Valné zhromaždenie Alpe Adria Motocyklové únie sa konalo v sobotu 08.12.2018 v budove Autoklubu Českej republiky v Prahe. Na schôdzach valného zhromaždenia a komisií boli prítomní zástupcovia šiestich federácií AA, AMRS, AMZS, MAMS, HMS, SMF a dvoch hosťujúcich federácií PZM a MS BiH. V prvej časti stretnutia prezident AAMU Attila Nagy informoval o novej registrácii AAMU v Chorvátsku.

Po prvej časti stretnutia sa uskutočnili voľby: Attila Nagy bol zvolený novým prezidentom AAMU, viceprezidentom sa stal Martin Suchy, generálnym tajomníkom Dean Grbac. Takisto boli vymenovaní predsedovia jednotlivých komisií, v rámci okruhových pretekov Martin Hejduk, komisie Enduro Sandor Sasvari, viceprezident komisie Enduro zodpovedného za extrémne enduro Davor Komšić.
Počas valného zhromaždenia boli schválené všetky výsledky sezóny 2018 zo všetkých disciplín.
Na záver stretnutia bolo oznámené, že nasledujúce 38. zasadnutie Valného zhromaždenia AAMU sa uskutoční v novembri 2019 vo Viedni (Rakúsko). SMF chce v roku 2020 zorganizovať Valné zhromaždenie AAMU v Bratislave.

Schôdza komisie AAMU cestných pretekov, ktorej predsedal pán Martin Hejduk, sa začala po skončení valného zhromaždenia. Martin Hejduk vyjadril spokojnosť so sezónou 2018. Po triede FIME Supersport300, ktorá mala v AAIMC svoju premiéru ako európsky pohár, bude v roku 2019 súčasťou seriálu Alpe Adria európsky pohár FIME Superstock 1000. Spoločnosť Lutec, ktorá bola promotérom šampionátu v sezóne 2018 pre preteky európskeho a AAIMC, odviesla vynikajúcu prácu. Všetci ostatní členovia komisie tiež poďakovali zamestnancom spoločnosti Lutec za ich vynikajúcu prácu počas sezóny 2018. Na stretnutí sa diskutovalo o nových technických a športových pravidlách pre sezónu 2019.

V kategórii Vintage padol návrh, že na začiatku januára 2019 sa zorganizuje stretnutie pracovnej skupiny v komisii CCR pre vintage a preteky klasik.
Stretnutie komisie Enduro & Enduro Extreme sa uskutoční do konca tohto roka.
Taktiež bol veľký záujem o podujatia Alpe Adria Minimoto, ale aj na plochej dráhe, v triale a tiež Alpe Adria motokrosový pohár národov.

Tlačová správa AAMU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *