V Trenčíne aj M ČR a M SR v triede 125 Sport Production

Richard Karnok

Už čoskoro, 11. a 12. augusta sa na okruhu v priemyselnej zóne v Trenčíne uskutoční 3. ročník MM SR oldtimerov v jazde pravidelnosti, no tentoraz budú súčasťou podujatia aj preteky majstrovstiev Slovenska a Českej republiky v triede 125 Sport Production.

Práve táto trieda (a takisto 125GP a Moto3) prišla pred sezónou o svoje miesto v seriáli Alpe Adria popri veľkých štvortaktných triedach a preto nastal problém aj pre národné federácie s umiestnením populárnych SP-čiek do kalendára pretekov. V tomto smere sa pre Slovenskú a Českú republiku výrazne angažoval predseda Športovej komisie CPM SMF Miloš Baláž, ktorý dokázal zostaviť kalendár v rámci podujatí oldtimerov, Ceny Slovenska a prírodného okruhu v Hradci Králové.

Prvé dvojité preteky sa odjazdili 1. mája na Slovakia Ringu, ďalšie nás čakajú práve o týždeň v Trenčíne, kde aa rovnako uskutoční dvoje pretekov! Jazdcov z Českej republiky, ktorí zvažujú účasť na tomto podujatí, iste zaujíma odpoveď na otázku, či im stačí národná licencia AČR, keďže sa preteky nekonajú na území ČR. Odpoveď znie: áno, stačí národná licencia, ku ktorej ale jazdci musia mať uzatvorenú potrebnú poistku. Body do šampionátu M ČR však takíto jazdci nezískajú! (Upravené)

Ďalším podujatím M SR mali byť preteky v slovinskom Vransku, kde sa však nakoniec o body do nášho šampionátu nepôjde. Záverečnými podujatiami pre triedu 125 SP (ale aj GP a Moto3) tak budú preteky 7.-8. 9. na Slovakia Ringu v rámci Ceny Slovenska a o týždeň neskôr, 15. a 16. 9. na polygóne v Hradci Králové.

 

Pre viac informácií o pretekoch v Trenčíne kliknite sem… 

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *