V Starom Měste odštartovala sezóna na prírodných okruhoch

Richard Karnok 6

AKTUALIZOVANÉ – Česko-slovenská sezóna pretekov na prírodných okruhoch odštartovala cez víkend pretekmi v Starom Měste a na mieste pochopiteľne nechýbali ani slovenskí pretekári a práve ich účasť nás zaujímala najviac. Najúspešnejším z nich bol David Hanzalík z Kopčian, ktorý vybojoval dve pódiové umiestnenia.

David Hanzalík – 125 SP

Traja slovenskí jazdci sa predstavili v triede Classic 175 ccm, kde sa na 10. priečke umiestnil Jozef Masaryk z Kopčian. Patrik Zloch (Kopčany) a Filip Haranta (Racing Club Záhorák) neboli klasifikovaní.
Výborné druhé miesto vybojoval  v triede Classic 250 ccm Jozef Ježovica, na osemnástom mieste skončil Trenčan Luboš Kamenár.

Aleš Kalman – 125 SP

Ani v pretekoch triedy 125 Sportproduction sa Slováci nestratili, keď siedme miesto v cieli patrilo Davidovi Hanzalíkovi (Hanzalík Racing Team), ktorý štartoval na motocykli svojho brata Milana. Pätnástu priečku obsadil Aleš Kalman z Motošport klubu Unín. Kalmanov tímový kolega Marcel Hruboš prešiel síce cieľom na bodovanom trinástom mieste, no po pretekoch bol jedným z piatich diskvalifikovaných pretekárov.

Marcel Hruboš – 125 SP

David Hanzalík sa vo výbornej forme predstavil aj v závode triedy 250 SP, keď sa po celý čas držal v tesnom závese za vedúcim českým jazdcom Janom Vysloužilom. Scenár z minuloročného kyjovského okruhu sa tentoraz našťastie neopakoval a David sa tak mohol v cieli radovať z fantastického druhého miesta!

David Hanzalík – 250 SP

To, že mu tento okruh naozaj svedčí potvrdil David Hanzalík aj v pretekoch triedy Twin, keď v celom priebehu pretekov, ktoré boli na chvíľu prerušené pre pád Veroniky Hankocyovej (licencia SMF), figuroval na tretej pozícii a dá sa povedať, že do novej sezóny tak rozhodne vkročil tou správnou nohou. Víťazom triedy Twin sa stal so slovenskou licenciou jazdiaci Michal Dokoupil (Motopoint Team Indiracing).

Text a foto: Martin Šipold

6 komentárov k článku “V Starom Měste odštartovala sezóna na prírodných okruhoch

1. Nechápu že bylo jen pět lidí diskvalifikovanejch pac vím nejméně o dalších dvou kterým tam taky našli závadu a ty nediskvalifikovali trošku divné a smutné hlavně pro nás poctiví blbce jinak davide tobě velká gratulace

1. Martas zapomiels na marka nemecka ktery jede za hanzalík racing kopčany ,v twinoch muj timoví kolega 😀 krasne 4.miesto!!!

2. Blahopřeji všem slovenským jezdcům a jezdcům se slovenskou licenci k vynikajícímu umístění.