V Starom Měste odštartovala sezóna na prírodných okruhoch

Richard Karnok 6

AKTUALIZOVANÉ – Česko-slovenská sezóna pretekov na prírodných okruhoch odštartovala cez víkend pretekmi v Starom Měste a na mieste pochopiteľne nechýbali ani slovenskí pretekári a práve ich účasť nás zaujímala najviac. Najúspešnejším z nich bol David Hanzalík z Kopčian, ktorý vybojoval dve pódiové umiestnenia.

David Hanzalík – 125 SP

Traja slovenskí jazdci sa predstavili v triede Classic 175 ccm, kde sa na 10. priečke umiestnil Jozef Masaryk z Kopčian. Patrik Zloch (Kopčany) a Filip Haranta (Racing Club Záhorák) neboli klasifikovaní.
Výborné druhé miesto vybojoval  v triede Classic 250 ccm Jozef Ježovica, na osemnástom mieste skončil Trenčan Luboš Kamenár.

Aleš Kalman – 125 SP

Ani v pretekoch triedy 125 Sportproduction sa Slováci nestratili, keď siedme miesto v cieli patrilo Davidovi Hanzalíkovi (Hanzalík Racing Team), ktorý štartoval na motocykli svojho brata Milana. Pätnástu priečku obsadil Aleš Kalman z Motošport klubu Unín. Kalmanov tímový kolega Marcel Hruboš prešiel síce cieľom na bodovanom trinástom mieste, no po pretekoch bol jedným z piatich diskvalifikovaných pretekárov.

Marcel Hruboš – 125 SP

David Hanzalík sa vo výbornej forme predstavil aj v závode triedy 250 SP, keď sa po celý čas držal v tesnom závese za vedúcim českým jazdcom Janom Vysloužilom. Scenár z minuloročného kyjovského okruhu sa tentoraz našťastie neopakoval a David sa tak mohol v cieli radovať z fantastického druhého miesta!

David Hanzalík – 250 SP

To, že mu tento okruh naozaj svedčí potvrdil David Hanzalík aj v pretekoch triedy Twin, keď v celom priebehu pretekov, ktoré boli na chvíľu prerušené pre pád Veroniky Hankocyovej (licencia SMF), figuroval na tretej pozícii a dá sa povedať, že do novej sezóny tak rozhodne vkročil tou správnou nohou. Víťazom triedy Twin sa stal so slovenskou licenciou jazdiaci Michal Dokoupil (Motopoint Team Indiracing).

David Hanzalík – Twin

Výsledky pretekov:
Classic 175ccm
Classic 250ccm
Classic 350ccm
Classic 500ccm
Classic 750ccm
125ccm SP
250ccm SP
125ccm GP
250ccm GP
Supermono
Twin
Sidecar

Daid Hanzalík po pretekoch triedy 250 SP na druhom mieste pódia

Text a foto: Martin Šipold

6 komentárov k článku “V Starom Měste odštartovala sezóna na prírodných okruhoch

  1. Nechápu že bylo jen pět lidí diskvalifikovanejch pac vím nejméně o dalších dvou kterým tam taky našli závadu a ty nediskvalifikovali trošku divné a smutné hlavně pro nás poctiví blbce jinak davide tobě velká gratulace

      1. Martas zapomiels na marka nemecka ktery jede za hanzalík racing kopčany ,v twinoch muj timoví kolega 😀 krasne 4.miesto!!!

  2. Blahopřeji všem slovenským jezdcům a jezdcům se slovenskou licenci k vynikajícímu umístění.
    Antonín Malaník, SK SMF

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *