V Poznani sa rozhodne o slovenských šampiónoch

d0c

Okruh pri poľskej Poznani bude cez víkend dejiskom predposledného dielu šampionátu Alpe Adria a zároveň posledným podujatím Majstrovstiev Slovenska.

Doteraz poznáme dvoch majstrov, v triede Superstock 600 potvrdil v Moste titul hneď vo svojej prvej sezóne Lukáš Jasenský a rozhodnuté je už aj o ďalších miestach. Rovnako ako vlani obsadili druhú a tretiu Martin Durdík a Igor Marinica. Čo sa týka získaných bodov, tak Marinica má ešte šancu skončiť celkovo druhý, ale do Poznane necestuje, keďže už o týždeň neskôr ho čaká dôležitá životná udalosť a prípravy na ňu v súčasnosti finišujú.
Druhým už istým majstrom Slovenska je Vladimír Ruža v Superbikoch. Táto trieda postupne doplatila na neúčasť pretekárov, ktorí postupne či už pre technické alebo iné dôvody nejazdili a v Moste stál Ruža na štarte zo Slovákov sám…

Naopak veľký boj by sa ešte mohol strhnúť o titul slovenského šampióna v triede 125 Sportproduction, kde má vedúci pretekár seriálu Michal Puškár len trojbodový náskok na Petra Raucha. Keďže Puškárovi ešte stále ide aj o titul alpsko-jadranský, možno očakávať, že pôjde naplno a nebude môcť taktizovať, čo by v prípade zhody náhod mohlo priniesť titul práve Rauchovi.
Aj v hre o tretie miesto ešte nie je všetko jasné, šancu má trojica Skovajsa, Mihalkovič a Čech, ktorých delí štrnásť bodov.

Aj v litrových stockoch sa bude bojovať o prvé miesto, šancu na titul majú Jaroslav Kamenický a Vladimír Kada. Kamenický má na prvom mieste 9-bodový náskok a to znamená, že mu stačí prísť do cieľa aj na druhom mieste.

V supersportoch by sme sa majstra Slovenska dočkali len v pripade, že by v Poznani štartovali minimálne traja slovenskí jazdci, čo je v súčasnosti nereálne a aj preto sme v Moste v tejto triede ani jedného Slováka nevideli.

Priebežnú tabuľku Majstrovstiev Slovenska nájdete hore na stránke v sekcii Výsledky M SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *