V Oscherslebene Búlik dvakrát na pódiu

Richard Karnok 1

Uplynulý víkend sa konalo záverečné podujatie šampionátu Alpe Adria 2018, po prvýkrát v nemeckom Oscherslebene. Michal Búlik jazdiaci za slovenský Maco Racing Team získal v kategórii Supersport 300 dvakrát pódium a úspešne tak ukončil svoju premiérovú sezónu v tejto triede.

V piatok vládlo nad Oscherslebenom slnečné počasie. Michal mal za úlohu naučiť sa trať, na ktorej ešte nejazdil a spoločne s Martinom Macom Kuzmom, majiteľom tímu, pracovali na nastavení podvozku Yamahy. Časy na kolo sa darilo zlepšovať a v poslednom výjazde zaznamenal najrýchlejšie kolo dňa.

Slnečné počasie pokračovalo aj v sobotu. Zmena nastavenia nepriniesla v kvalifikácii očakávaný efekt. Čas z piatku zlepšil len minimálne, čo znamenalo tretie miesto na štarte prvých pretekov.

Po vydarenom štarte sa ešte v prvom kole dostal na druhú pozíciu a stíhal vedúceho Juhoafričana Lochoffa. V ôsmom kole sa podarilo k vedúcej dvojici dotiahnuť domácemu Beinlichovi a vytvorili tak trojicu, ktorá si to o víťazstvo rozdávala až do konca. V poslednom kole využil Michal chybu Lochoffa a dostal sa na druhé miesto, ktoré udržal až do cieľa.

V nedeľu pred warm upom mierne spŕchlo. Vzhľadom na nejasnú predpoveď bolo rozhodnuté odskúšať mokré nastavenie. Michal získal na vode dobrý pocit a bol pripravený na prípadný wet race. Do pretekov trať stihla oschnúť, ale bolo zima. Po štarte sa opakovala situácia zo soboty. Trojica Lochoff, Beinlich, Búlik si vytvorila odstup a bolo jasné že sa medzi nimi rozhodne o víťazovi. Po skvelom závere  zvíťazil Lochoff pred Beinlichom a Búlikom.  

Slovenský pretekár sa stal celkovým víťazom šampionátu Alpe Adria v hodnotení International.

Michal Búlik: „Bol to náročný víkend na novej trati. Chcem poďakovať Macovi s Danom, ktorí mi výborne pripravili Yamahu R3 a Salovi za skvelý tyre manažment. Na motorke som sa cítil dobre, preto som si jazdy užíval, prekvapivo aj na vode. Prvé preteky boli o poslednom kole, ktoré som zvládol a skonči druhý.
V druhých som mal zo začiatku problém s gripom, ale v priebehu jazdy sa dosť oteplilo a v poslednom kole už aj svietilo slnko. V závere nás spomalil jazdec o kolo späť, musel som sa zatnúť aby som súperov dobehol a zajazdil som najrýchlejší čas celého víkendu. Teraz sa musím pripraviť na iný motocykel, pretože ma o dva týždne čakajú preteky triedy Moto4 v španielskom Jereze.“

Milan Búlik: „Michal odjazdil výborný víkend. Maco Racing Team pripravil kvalitný motocykel, schopný bojovať o víťazstvo. Priateľská nálada v tíme podporovaná Dunlop partiou je určite jedným z faktorov, že si Michal jazdu na tristovke užíva. Chcel by som poďakovať Macovi a Danovi, ktorých skúsenosti Michalovi pomáhajú zlepšiť pocit na motorke. Skvelá je prítomnosť Dunlop manažéra, ktorý je na každých pretekoch pripravený prísť s veľmi cennými radami. S profi prístupom všetkých zúčastnených, ako aj s výsledkom som veľmi spokojný.“

Za podporu ďakujeme všetkým fanúšikom a partnerom:
BOS Búlik s.r.o., Maco Racing Team , Redox Lučenec, BRS Technology, Auto Kelly Slovakia, RSTmoto cz, Paolo Slovakia, Boneko a.s., Dunlop, ITR Racing Parts, Šperk Holíč s.r.o., Moto-cup.sk, TM Sport, Slovenská motocyklová federácia.

Tlačová správa Michal Búlika

Jeden komentár k článku “V Oscherslebene Búlik dvakrát na pódiu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *