V Moste sa cez víkend rozhodne o víťazoch Alpe Adrie a Európskeho pohára

Richard Karnok

Český Most bude cez víkend 27.-29. septembra hostiť záverečné podujatie šampionátu Alpe Adria a Európskeho pohára tried Supersport 300 a Superstock 1000. Na mieste sa však bude bojovať aj o body do slovenského šampionátu, MM ČR a pohárových tried.

Zo slovenského pohľadu bude v Moste mimoriadne zaujímavá trieda Supersport 300, kde je v Alpe Adrii medzi prvými šiestimi pretekármi rozdiel len 21 bodov, pričom na čele je český pretekár Jiří Nespěšný jazdiaci s našou licenciou za slovenský Motoclub Baláž a na druhom mieste so stratou šiestich bodov je Slovák Maxim Repák, ktorý na ostatnom podujatí seriálu v chorvátskej Rijeke zvíťazil v oboch pretekoch. Keďže v Moste sa tiež jazdia dvoje preteky, v hre je ešte 50 bodov a na záver sezóny nás tak čaká poriadna dráma. Aj v rámci hodnotenia európskeho pohára tejto triedy je na čele Nespěšný, ktorý má pred druhým Maďarom Számadóm 5-bodový náskok (Repák pre nízky vek doteraz v európskom pohári nebodoval).

Najdôležitejšie informácie k podujatiu v Moste nájdete v zvláštnych ustanoveniach.

Štartová listina ku dnešnému dňu obsahuje len 92 mien, verme, že mnohí pretekári sa prihlásia ešte na mieste. Predbežnú štartovú listinu nájdete tu…

Posledné podujatie slovenského šampionátu sa uskutoční 11.-13. októbra na Slovakia Ringu.

Priebežný stav M SR nájdete tu…
Priebežný stav Alpe Adrie všetkých tried nájdete tu…
Priebežný stav Európskeho pohára Supersport 300 nájdete tu…
Priebežný stav Európskeho pohára Superstock 1000 nájdete tu…

Text: Richard Karnok
Foto: Petr Štola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *