V chorvátskej Rijeke odštartoval šampionát Alpe Adria a Európsky pohár

Počas uplynulého víkendu sa v chorvátskej Rijeke uskutočnilo prvé tohtoročné podujatie medzinárodného motocyklového šampionátu Alpe Adria a Európskeho pohára tried Superposrt 300 a Superstock 1000. Súčasťou bolo aj druhé podujatie majstrovstiev Slovenskej republiky.

Tomáš Svitok

Na mieste sa darilo práve aj pretekárom s licenciou Slovenskej motocyklovej federácie, hoci sa ich na mieste predstavilo málo. V triede Superstock 1000 bol úspešný Tomáš Svitok, ktorý obsadil dve druhé miesta v hodnotení Európskeho pohára a takisto medzinárodných majstrovstiev Českej republiky a v Alpe Adrii bol dvakrát štvrtý.

V triede Supersport 300 sa darilo s licenciou SMF jazdiacemu Poliakovi Jurandovi Kuśmierczykovi, ktorý vybojoval dve tretie miesta v Alpe Adrii a dve druhé do hodnotenia medzinárodných majstrovstiev Českej republiky. Zároveň si dvomi prvými miestami upevnil vedenie v slovenskom šampionáte.

Peter Duchyňa

Český pretekár Patrik Stachura, jazdiaci s licenciou SMF, si v rámci šampionátu Alpe Adria vyjazdil siedme a desiate miesto (4. a 5. v rámci MMČR), ale vďaka plnému bodovému zásahu sa ujal vedenia v Majstrovstvách SR. To isté platí aj v prípade Slováka Petra Duchyňu v MSR v triede Superbike, ktorý inak v rámci hodnotenia Alpe Adrie obsadil 12. a 11. miesto.

Ďalšie podujatie šampionátu Alpe Adria, Európskeho pohára a Majtrovstiev Slovenskej republiky sa uskutoční 9.-11. 7. na Slovakia Ringu.

Patrik Stachura

V Rijeke bol predstavený aj nový seriál pre mladých pretekárov vo veku 10-14 rokov, FIM MiniGP Alpe Adria, z ktorého najúspešnejší mladí súťažiaci postúpia do svetového finále. To sa uskutoční na poslednom podujatí svetového šampionátu MotoGP v španielskej Valencii.

Pozitívnou správou je, že dve zo štyroch podujatí FIM MiniGP Alpe Adria sa uskutočnia na Slovensku, a to 25. 7. na Slovakia Ringu a 8. 8. v Dlhej.

Priebežné poradie Majstrovstiev SR stiahnete kliknutím sem…

Text: Richard Karnok