V Brne odštartovali majstrovstvá Slovenska v triede 125 Sport Production

Cez víkend sa v Brne konali medzinárodné motocyklové preteky Jarná cena Brna, ktorých súčasťou boli aj majstrovstvá Slovenskej republiky v triede 125 Sport Production.

Podujatie v Brne sa malo pôvodne uskutočniť v apríli, ale pre pandémiu ochorenia COVID-19 museli organizátori hľadať nový termín. Tým, že sa pred podujatím uvoľnili opatrenia týkajúce sa prechodu hraníc medzi SR a ČR, mohli byť preteky v Brne Športovou komisiou cestných pretekov motocyklov SMF potvrdené aj ako súčasť majstrovstiev Slovenska, tak ako boli aj v termínovom kalendári od začiatku roka naplánované.

Na súťažiacich čakali dvoje preteky, prvé v sobotu a druhé v nedeľu, pričom jeden z hlavných favoritov triedy 125 Sport Production a obhajca titulu majstra SR Marcel Hruboš hneď v úvode prvej kvalifikácie spadol a so sebazaprením nakoniec v podujatí pokračoval. V oboch pretekoch nakoniec v rámci hodnotenia MSR zvíťazil český pretekár a vlaňajší vicemajster SR Petr Čadek štartujúci s licenciou SMF, ktorý v rámci medzinárodného hodnotenia pretekov obsadil 6. a 4. miesto. Po oba razy skončil na druhom mieste v rámci MSR Peter Rauch z Michaloviec (v medzinárodnom hodnotení na 8. a 7. mieste). Marcel Hruboš nakoniec dokončil oboje preteky na 3. mieste v MSR (dvakrát na 21. mieste v medzinárodnom hodnotení).

Ďalšie preteky MSR triedy 125 Sport Production sú naplánované na 28.-30. augusta na letisku v Trenčíne.