Úspešný záver sezóny Eda Wernera

Richard Karnok

Na víkendovej Cene Slovenska sa na Slovakia Ringu v novom tíme FUGU Racing predstavil Eduard Werner, aktuálny majster Českej republiky na prírodných okruhoch asociácie CAMS v triede 125 SP, ktorý si tentoraz okrem 125-ky vyskúšal aj jazdu na veľkom štvortakte.

Eduard Werner:

Cez víkend som sa zúčastnil posledných pretekov v tejto sezóne v rámci Majstrovstiev Slovenska na Slovakiar Ringu. Tieto preteky sme brali ako ukončenie sezóny a zoznámenie sa s novým tímom FUGU Racing Team. Štartoval som na 125-ke a staršej a takmer sériovej Suzuki GSX-R 750 v triede 1000 ccm, kde som si najmä zvykal na motorku a skúšal či som na takomto type motorky schopný pretekať.
Piatok bol trošku náročnejší v znamení dolaďovania nových tímových farieb a absolvoval som voľné tréningy na oboch motorkách a bol som v podstate spokojný s obomi.

 

V sobotu som mal v kvalifikácií technický problém na 125 SP, keď sa mi hneď v prvom meranom kole rozbila prevodovka. Vrátil som sa do depa po náhradnú motorku, mala však studené pneumatiky a do konca zostávali iba 3 minúty. Ideálny čas nebolo možné za takýchto podmienok zajazdiť a znamenalo to 15. čas na rošte. V litrovej triede som so slabšou motorkou zajazdil 18. čas z 23 pretekárov.
Preteky v 125 SP mi v sobotu vôbec nevyšli, keď som pre poruchu motora nedokázal dôjsť ani na grid v navádzacom kole, z čoho som bol veľmi sklamaný. Náladu som si zlepšil aspoň so Suzuki, kde sa mi podaril veľmi dobrý štart a bojoval som v skupinke 4 jazdcov o 14. miesto. Nakoniec som jazdu dokončil na 16. mieste a s výsledkom som bol nadmieru spokojný. Taktiež som zlepšil svoj čas na kolo, keď som sa dostal na hodnotu 2:18, čo myslím nie je zlé, keďže na 4-valcoch som mal pred pretekmi najazdené asi 2 dni.

 

V nedeľu ráno začalo pršať a Warm-up na 125-ke sa išiel na polomokrej trati. Technické problémy nechceli podľahnúť a tentoraz som mal poruchu elektriky. Motorku sme spojazdnili asi 20 minút pred štartom. Štart z 15. miesta sa vydaril a po druhom kole som bol na prvom mieste. Bojoval som pár kôl s Radkom Lamichom a najmä Lukášom Fikkerom, no Lukášovi sa rozpadla kapotáž, takže som od 6 kola krúžil sám s odstupom za Lamichom a do cieľa som prišiel pohodlne na druhom mieste a v slovenskom hodnotení samozrejme ako prvý.

V litroch bohužiaľ v zahrievacom kole spadli niektorí moji sobotní súperi. Štart bol opäť fajn, ale tempo jazdcov v strede poľa bolo na mňa ešte vysoké a vzdialili sa mi. Tým, že som sa nemal koho chytiť som jazdil slabšie časy ako v sobotu a do cieľa došiel na 15. mieste.

Celkovo som až na technické problémy a veterné počasie s víkendom veľmi spokojný a takisto aj s fungovaním nového tímu, kde všetko prebieha na veľmi profesionálnej úrovni.
Na záver chcem touto cestou poďakovať majiteľom FUGU racing teamu, patrnerom a členom tohto tímu za podporu, ďalej Michalovi Šlezarovi za zapožičanie náhradnej Aprilie, p. Harantovi a firme LOTTE, p. Havalovi a firme Akumulátorovňa Igor Havala, p. Roubíčkovi a firme Advanpure, p. Švecovi a firme Reštaurácia Čarodej a všetkým ďalším, ktorí nás podporujú a samozrejme fanúšikom, ktorí sa zúčastnili na pretekoch.

Tlačová správa Eduarda Wernera
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *