Úspešný víkend Motošport Klubu Unín

Richard Karnok 2

Pre priaznivcov motocyklov sa stalo v posledných rokoch samozrejmosťou, že druhý augustový víkend patrí MM Slovenska historických motocyklov  v jazde pravidelnosti  v Trenčíne , kde sa vždy stretne veľká motocyklová rodina, tí ktorých očarili motocykle a vôňa benzínu, či už sú to samotní pretekári, mechanici alebo fanúšikovia tohto športu. Podujatie bolo organizované ako dvojdňové, išlo sa formou dvoj-pretekov, teda jeden pretek v sobotu a druhý v nedeľu.

Aleš Kalman

Na toto podujatie sa  tešili aj chalani z nášho klubu, Jožko Masaryk, Štefan Vacula a Aleš Kalman. Je to taká čerešnička na torte,  je tu  dobrá  priateľská atmosféra, vždy je o čom sa porozprávať, vymeniť si skúsenosti a dobré rady, no a samozrejme prevetrať svoje tátoše.

Po piatkovej technickej kontrole, kde boli motocykle skontrolované a prebraté, či spĺňajú predpisy, v tej ktorej kategórii, boli označené znakom príslušnej kategórie, aby mohli absolvovať tréning a preteky.

Sobota sa začala tréningami, kde každý pretekár musel odjazdiť aspoň tri kolá, aby bol kvalifikovaný do pretekov. Samotné preteky zahájila poobede kategória A1 – motocykle  do roku výroby 1949, s obsahom 50 ccm a 125 ccm. V tejto kategórii sme mali možnosť okrem iného vidieť dva krásne motocykle, a to Sunbeam 90 špecial z roku 1932 a BSA EmpireStar z roku 1937. V tejto kategórii išiel Jožko Masaryk na motocykli Benelli 125 a vyjazdil si 9. miesto.

Jozef Masaryk a Štefan Vacula v sobotu na prvých dvoch miestach v triede A2

Najsilnejšie bola obsadená kategória A2, motocykle s obsahom do 250 ccm, do r.v. 1978, kde štartovalo 21 pretekárov na motocykloch rôznych značiek Yamaha, Benelli, Suzuki, ČZ. Medzi nimi bol Štefan Vacula na motocykli Benelli 250 2C a Jožko Masaryk na motocykli ČZ 175. V silnej konkurencii  obstáli,  obidvom  sa preteky vydarili, Jožko vystúpil na stupienok najvyšší a po jeho pravici na druhé miesto sa postavil Štefan.

Súčasťou tohto podujatia boli preteky MSR a MČR 125 SP. Tu sa na štartovný rošt postavil ďalší pretekár nášho klubu, Aleš Kalman, ktorý  v sobotňajších pretekoch skončil celkove na 7.mieste  a v rámci MSR bol štvrtý.

Nedeľa začala doobedňajšími warm upmi, kde mohli pretekári ešte pred samotnými pretekmi vyskúšať a doladiť svoje motocykle a techniku jazdy.

Všetci povzbudení dobrými výsledkami zo soboty nastupovali v nedeľu, za úžasného letného slnečného počasia na štart. Ako prvé išli  A1 motocykle najslabšej kategórie v ktorej si Jožko vyjazdil 2. miesto. V kategórii A2, ktorá aj v nedeľu išla s plným počtom pretekárov, Štefan skončil  na 11. mieste a Jožkovi patrila 3. priečka, pre neho to bolo tento víkend tretie pódiové umiestnenie.

V nedeľu obsadil Aleš Kalman druhé miesto v hodnotení MSR 125 SP

Po obedňajšej prestávke dostali priestor 125 SP, kde preteky sa išli ako MSR a MČR. Aleš na motocykli Aprilia 125 RS po krásnom súboji s českým pretekárom Jiřím  Čadkom skončil celkovo na 4. mieste a v rámci MSR mu patrilo 2. miesto.

A čo dodať… krásne preteky, krásne počasie, super atmosféra a  5 pohárov putuje do nášho MOTOŠPORT KLUBU UNÍN. Jožkovi, Štefanovi a Alešovi blahoželáme a želáme veľa úspechov na ďalších pretekoch, ktoré ich ešte v tejto sezóne čakajú.

Nemusí sa vždy len vyhrať, všetci nemôžu byť prví, víťaz ten je len jeden, ale zúčastniť sa, byť pri tom, byť spokojný, že vydržal motocykel a prešiel som šťastne  celý a zdravý šachovnicou, to je pravá výhra.

Bolo krásne sledovať všetkých, ktorí boli súčasťou tohto vydareného podujatia, spokojnosť pretekárov, ktorých nezradili motocykle a prešli cieľom, úsmevy na tvárach tých, ktorí vyhrali a spokojných divákov, ktorí odchádzali z tohto podujatia plný nezabudnuteľných zážitkov.

Na záver chceme vysloviť veľkú vďaku Ľubovi Kamenárovi a jeho tímu za skvele zorganizované podujatie.

Tlačová správa Motošport Klubu Unín
Foto: Richard Karnok a Karel Machala

2 komentárov k článku “Úspešný víkend Motošport Klubu Unín

  1. Všetkým pretekárom z MOTOŠPORT KLUBU Unín blahoželám ako aj môjmu synovi Alešovi Kalmanovi a som rada,že všetko prebiehalo bez problémov,že vyšlo počasie aj keď to tak v piatok a sobotu ráno nevyzeralo a všetkým želám ešte veľa,veľa takýchto úspechov!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *