Úspešný víkend Martina Durdíka

Richard Karnok

Novomešťan Martin Durdík, pretekár Vapenka Racing Teamu, aj na Pannonia-ringu potvrdil úlohu našej jednotky v triede Superstock 600. Vďaka dvom štvrtým miestam sa vlaňajší šampión v hodnotení IMRC usadil na treťom mieste.

Martin Durdík:

„Na Pannoniaring som sa tentoraz obzvlášť tešil, nakoľko bolo toto podujatie spojené s Alpe Adriou a bol som sám zvedavý, ako sa mi podarí zajazdiť a umiestniť v silnejšej konkurencii, keď práve v triede superstock 600 bolo na štarte okolo 40 jazdcov. Už piatkové voľné jazdy som chcel využiť na doladenie pár zmien čo sme spravili na motorke, nakoniec sa nám to podarilo celkom dobre nastaviť, a tak som do sobotných kvalifikácií išiel s cieľom umiestniť sa čo najlepšie na štarte. Podarilo sa mi zajazdiť s časom 2:01,9 čím som sa v podstate dostal na minuloročný čas na 19. pozíciu na štarte. Cieľ do pretekov bol umiestnenie do 15. miesta a samozrejme trocha zrýchliť. Štart mi celkom vyšiel, ale v prvej zákrute to bolo celkom husté, bola tam aj menšia kolízia, kde som sa musel vyhýbať, trocha som stratil tempo a prepadol som sa asi o päť pozícií. Ale od nejakého 3.-4. kola sa mi podarilo dostať do tempa, bolo tam pár pekných súbojov a dostal som sa aj na osobák 2:01,4, takže som bol spokojný. Nenaplnilo to úplne očakávania, takže musím byť na seba aj kritický, lebo cieľ bol pod 2:01… Nakoniec z toho bolo v cieli celkovo 15. miesto a 4. v IMRC v triede superstock 600.

V nedeľných pretekoch sa toho veľa nezmenilo, vlastne skoro vôbec nič… dobrý štart, keď som predbehol celý rad predo mnou, v prvej zákrute opäť kolízia dvoch pretekárov, kde sa mi podarilo celkom dobre na poslednú chvíľu vyhnúť, našiel som tam ešte kúsok voľného miesta, no tí za mnou to mali určite horšie, ale po prvom kole na brzdách pri nájazde do prvej zákruty som sa nejako zapozeral na vlajky a na sanitku, ktorá tam stála od kolízie po štarte a chvíľková strata koncentrácie, vyšiel som mimo dráhy, dosť som stratil a po návrate som musel začať dobiehať. Nakoniec sa mi podarilo predbehnúť niekoľkých jazdcov a v cieli to skončilo 14. miestom, čo bolo pozitívne. Najlepší čas opäť 2:01,4, takže mohlo to byt samozrejme aj lepšie, ale po tom výlete mimo dráhy aj oveľa horšie. Preto som celkom spokojný a keby mi niekto pred pretekmi povedal, že to bude 15. a 14. miesto, tak to určite zoberiem všetkými desiatimi. Takže víkend hodnotím celkom pozitívne a som rád, že sa mi podarilo v slušnej konkurencii dobre umiestniť a už teraz sa teším do Mostu, kde bude opäť podujatie spolu s Alpe Adriou.

Uznanie patrí Peťovi Šurinovi a agentúre Slovakia Racing, že to zvládli po organizačnej stránke. Chcel by som sa poďakovať firmám Males, LMJ s.r.o., firme Styx za materiálnu podporu, Borisovi Mentelovi za nastavenie motorky, ďalej všetkým kamarátom, ktorí fandili a prišli aj pozrieť a rodine, otcovi, mame, bratovi a tiež priateľke, ktorá musela byť doma ponorená do kníh, no a samozrejme nemôžem zabudnúť na celý Vapenka Racing Team, super atmošku a opäť ďalšiu vydarenú akciu spojenú s každovečernými afterparty 🙂 “

Text: Richard Karnok
Foto: Peter Durdík