Úspešný Most pre Petra Raucha

Richard Karnok

Mimoriadne úspešné podujatie v Moste zažil Peter Rauch, pretekár Motovia moto club racing teamu, ktorý na podujatí IMRC v Moste dokázal za dva dni zozbierať štyri poháre za umiestnenia na stupňoch víťazov.

Peter Rauch:

„Po ročnej pauze som sa vrátil na Mostecký okruh, na ktorý sa vždy veľmi teším. Až na tú cestu! Predsa len tých cca 850 km dá trocha zabrať. Piatkový program bol dosť nabitý, štyri tréningy, z toho jedna kvalifikácia. Darilo sa mi postupne plniť to, čo sme si s našim technikom Mišom Puškárom dohodli. Zrepasovaný motor bolo potrebné najprv zabehnúť a potom doladiť na podmienky, ktoré boli na okruhu. Príjemné a hlavne stabilné letné počasie počas celého víkendu nás trochu zaskočilo, nakoľko k Mostu väčšinou patrí nejaká tá búrka a vetrík.

Postupne sa mi darilo zlepšovať dosiahnuté časy. Prvé preteky v sobotu poobede znamenali pre mňa 5. miesto v absolútnom poradí, 3. v IMRC a 1. v M SR. V nedeľu som chcel výsledok vylepšiť, no lepšie to nebolo. Možno, keď sa na tejto motorke raz naučím aj odštartovať, mohol by som myslieť na boj na špici štartovného poľa. Tak som si aspoň popretekal s mladým Maďarom Bálintom Kovácsom. Bol to perfektný súboj aj keď som ho napokon na cieľovej čiare prehral o pol sekundy. Chcel som sa v Moste dostať pod 2:00 min. na kolo, žiaľ nevyšlo to.

Môj tímový kolega Dodo Oravský tentoraz bojoval predovšetkým sám so sebou. Po dvoch pádoch, hlavne po tom sobotňajšom, bolo super, že neodišiel domov a odjazdil obidvoje pretekov.

Vďaka patrí Michalovi Puškárovi seniorovi a Dodovi Oravskému seniorovi za prácu na našej technike, Maťovi Babjákovi za sprievod a foto materiál z tohto podujatia, mojej Sofii za spoločnosť a trpezlivo zvládnutú cestu. Tiež vďaka patrí aj tým, ktorí sa tentoraz nemohli zúčastniť na pretekoch, ale duchom boli s nami a držali nám palce.
Teším sa na Hungaroring, kde sa náš kolotoč zastaví 15. až 17. augusta.“

Text: Tlačová správa Motovia motu club racing teamu
Foto: Martin „Ayco“ Babják