Úspešná sezóna Motovia moto clubu

Richard Karnok

Na hodnotenie celkovej sezóny bude ešte do konca roka dostatočný priestor pre všetkých, či už samotných pretekárov, usporiadateľov, manažérov, technikov, jednoducho všetkých, ktorí prispeli k absolvovaniu veľmi úspešnej sezóny 2014. A to z pohľadu všetkých činovníkov.

Stručne sa s vami podelím o moje postrehy v našom tíme. Posledné preteky Motovia absolvovala na Slovakia Ringu. Priznávam, že takéto rozmanité počasie som z chlapcami ešte nezažil. S nástrahami počasia bojovali počas celého víkendu. Takto som pretrpel s nimi každé jedno kolo. Tie kolá mi pripadali niekedy nekonečné! Po taktických jazdách v obidvoch pretekoch sa podarilo dosiahnuť priečky, ktoré chalanov celkovo v sezóne posunuli na vytúžené pódiové miesta. M SR 125 SP – 1. miesto – Peter RAUCH, 3. miesto – Dodo ORAVSKÝ.

Je veľká škoda, že Dodo neabsolvoval celý seriál (pre študijné povinnosti). Určite to mohlo byť ešte lepšie. Moje poďakovanie predovšetkým, patrí Peťovi RAUCHOVI, ktorý tohtoročné snaženie premenil na titul Majstra Slovenska v triede 125 SP. Z tohto titulu mám obrovskú radosť.

Ja si dovolím pripomenúť aj výsledok Michala PUŠKÁRA sen. – celkovo 6. miesto v národnom hodnotení. Taktiež sa mu chcem poďakovať za jeho trpezlivosť pri riešení technických problémov. Tieto riešil počas celej sezóny, ako ináč – svojím typickým úsmevom, rozvážnosťou a skúsenosťami.

Vynikajúce umiestnenia si chlapci odnášajú aj z hodnotenia IMRC MM SR 125 SP – medzinárodné hodnotenie: 2. miesto – Peter RAUCH, 4. miesto – Dodo ORAVSKÝ, 10. miesto – Michal PUŠKÁR.

Na záver spomeniem výsledky Alpe Adria Road Racing Championship: 5. miesto – Peter RAUCH, 12. miesto – Dodo ORAVSKÝ.
Výsledky, ktoré skutočne patria medzi najúspešnejšie v histórii Motovia moto clubu!

Motovia moto club – racing team Michalovce
team manager
Peter BELLÁS

Foto: Martin „Ayco“ Babják