Trieda 125 SP sľubuje vyrovnané súboje

Richard Karnok

Pred začiatkom novej pretekárskej sezóny nás pri pohľade do štartovej listiny triedy 125 Sport Production môže tešiť, že aj napriek obavám o jej budúcnosť bude súčasťou pretekárskych podujatí aj v roku 2014. Podľa mien zúčastnených pretekárov sa totiž máme na čo tešiť.

Hneď na úvod treba upozorniť, že pokiaľ chcete túto triedu vidieť na prvom podujatí IMRC naživo, musíte na Slovakia Ring prísť už v sobotu 12. apríla, pretože práve vtedy sú preteky 125-iek na programe.

Mimoriadne silný tím Motovia moto club z východu republiky bude reprezentovať trojica vlani najrýchlejších jazdcov tejto triedy, okrem šampióna Jaroslava Čecha (na snímke) a Petra Raucha sa totiž do tímu vracia aj Jozef Oravský, a tak oprávnene môžeme očakávať, že títo traja jazdci si to počas roka budú rozdávať aj o celkové víťazstvo.

Zaujímavé bude sledovať návrat 5-násobného majstra SR Igora Marinicu, ktorý v tejto triede dokonca koncom 90-tych rokov jazdil, no posledné dve sezóny na pretekárskych okruhoch vynechal. Na Slovakia Ringu uvidíme aj návrat Michala Puškára, ale pozor! Nejedná sa o 9-násobného šampióna SR tejto triedy, ale o jeho otca, ktorý bol majstrom ČSFR v triede jednovalcových 250 v roku 1990! Michal vstupuje do podujatia predovšetkým s cieľom vyskúšať si na vlastnej koži úpravy, ktoré na motorkách robí a verme, že sa okrem tréningov predstaví aj v samotných pretekoch. Inak jeho prvoradou úlohou bude po celý rok sa starať o motocykle jazdcov tímu Motovia moto club.

Na štarte však uvidíme aj Vladimíra Petroviča, pre ktorého by ale toto podujatie malo byť rozlúčkou s triedou 125 SP. Oproti vlaňajšku nebude štartovať mladý Martin Janega, ktorý prestúpil na šesťstovku, ale jazdiť bude určite Roman Frühauf, ktorý vlani obsadil šieste miesto v národnom aj medzinárodnom hodnotení IMRC.

Českú ekipu privádza na Slovakia Ring obhajca národného titulu šampióna Petr Čadek a zvedaví budeme aj na Radka Lamicha, ktorý svoje jazdecké umenie už mnohokrát predviedol aj v alpsko-jadranskom šampionáte.

Toľko pohľad do predbežnej štartovej listiny, ktorá nateraz ponúka 14 štartujúcich jazdcov, no v tomto čase ešte nemusí byť kompletná. Nezabudnite, spoločné preteky s jazdcami triedy Moto3 absolvujú produkčné 125-ky už v sobotu 12. apríla!