Tomáš Svitok štartoval po desiatich rokoch na letisku v Trenčíne

Richard Karnok

Slovenský pretekár Tomáš Svitok bol v rokoch 2007-2009 pravidelným účastníkom motocyklových pretekov Race for fun, ktoré sa vtedy konali na letisku v Trenčíne. Po dlhých desiatich rokoch sa motocykloví priaznivci a pretekári zišli opäť na tomto mieste v rámci medzinárodného podujatia, ktoré bolo súčasťou niekoľkých seriálov. Možnosť predstaviť sa domácim fanúšikom nevynechal práve ani Tomáš.

V Trenčíne bojoval v oboch pretekoch triedy nad 600 cm³ o prvé miesto s českým jazdcom Michalom Práškom, ktorý potvrdil úlohu favorita a v oboch prípadoch zvíťazil. Tomáš si tak po výbornom výkone z Trenčína odviezol poháre za dve druhé miesta, pričom do hodnotenia Slovenského pohára bral dve prvé miesta.

Tomáš Svitok:
„Po desiatich rokoch som si opäť zajazdil na letisku v Trenčíne a mám z toho veľkú radosť. Atmosféra a diváci urobili svoje a bol som rád, že som pred nimi mohol jazdiť, keďže takýchto príležitostí veľa nebýva. Som spokojný aj s dvomi vybojovanými druhými miestami. Nie som totiž práve fanúšikom prírodných okruhov a veľkých obrubníkov, ale snažil som sa z jazdy dostať maximum. Motocykel mi môj tím pripravil ako vždy perfektne a mohli sme si tak spolu užiť tento víkend na jednotku. Všetkým veľmi ďakujem za podporu a dúfam, že budem o dva týždne v rovnakom tempe pokračovať aj v európskom pohári na Pannonia-ringu.“

Tlačová správa Tomáša Svitka
Foto: Christian Lochet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *