Tomáš Svitok sa na Slovakia Ringu predstaví v litrových stockoch

Richard Karnok

Počas nadchádzajúceho víkendu sa na Slovakia Ringu uskutoční posledné podujatie šampionátu Alpe Adria, na ktorom ani tentoraz nebude chýbať slovenský pretekár Tomáš Svitok. Na rozdiel od predchádzajúcich podujatí, kedy štartoval v triede Superstock 600, sa však tentoraz predstaví v litrových stockoch po tom, ako sa na spolupráci dohodol s tímom Yamaha Maco Racing.

Svitok už na motocykli tímu Yamaha Maco Racing jazdil, ale ešte na starom modeli R1

„Je to pre mňa veľká zmena a nebude to jednoduché, pretože sme nestihli žiadne testovanie a ja si tak priamo na podujatí budem musieť zvykať na nový motocykel a pneumatiky Dunlop,“ vraví Svitok, ktorý síce má za sebou bohaté skúsenosti zo Svetového pohára tejto triedy, kde má na svojom konte dokonca umiestnenia v prvej desiatke, no na novom modeli motocykla Yamaha R1 nejazdil a navyše roky pretekal len na pneumatikách inej značky. „Verím však, že to dopadne dobre, budem sa čo najviac snažiť vziať si k srdcu rady Maca Kuzmu, ktorý má s týmto motocyklom bohaté skúseností,“ dodáva.

Tomáš sa mal v roku 2014 práve s Kuzmovym tímom predstaviť v kompletnom seriáli svetového šampionátu Endurance, no nedostatok financií tomu nakoniec zabránil. 26-ročný pretekár ale dúfa, že by nasledujúce preteky so slovenským tímom mohli mať svoje pokračovanie: „Dúfam, že to bude začiatok našej spolupráce aj pre budúci rok. Teraz však myslím predovšetkým na nadchádzajúci víkend a som šťastný, že som od Maca dostal túto príležitosť. Som vďačný aj mojim partnerom, ktorí mi k tejto mojej účasti v triede Superstock 1000 dopomohli, firmám DeltaComp, Seven Cafe a chalanom z The Cult Motorcycles.“

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *