Tomáš Svitok s tímom DRT Racing v Alpe Adrii

Richard Karnok

Slovenský motocyklový pretekár Tomáš Svitok sa v nadchádzajúcej pretekárskej sezóne predstaví ako pretekár českého tímu DRT Racing v medzinárodnom seriáli Alpe Adria Championship v triede Superstock 600.

24-ročný pretekár sa do Alpsko-jadranského šampionátu vracia po piatich rokoch strávených vo svetovom pohári FIM Superstock 1000 Cup, kde sa mu aj napriek niekoľkým umiestneniam v prvej desiatke a ďalším bodovaným výsledkom nikdy nepodarilo zabezpečiť potrebnú finančnú podporu. Vlani sa v seriáli predstavil už len na niekoľkých podujatiach ako náhradník a preto sa rozhodol radšej vrátiť práve do šampionátu Alpe Adria.

Na Yamahe českého DRT Racing Teamu Svitok štartoval už vlani na pretekoch Alpsko-jadranského šampionátu na maďarskom Hungaroringu, z čoho následne vznikol obojstranný záujem o trvalejšiu spoluprácu.

Tomáš Svitok:
„Po nevydarenej vlaňajšej sezóne, kedy som v rámci svetového pohára absolvoval len štyri podujatia, som veľmi rád, že mám možnosť opäť jazdiť celý pretekársky seriál. Už vlani som odjazdil jedno podujatie aj v Alpe Adrii práve s českým  tímom DRT Racing a mám radosť, že sme našli spoločnú reč aj k ďalšej spolupráci. Teším sa na našu spoluprácu, rovnako po rokoch na seriál Alpe Adria a takisto po niekoľkých rokoch aj na šesťstovku. Pred sezónou nás čakajú ešte testy na juhu Európy a to mi dáva nádej, že priamo do pretekov budem môcť byť stopercentne pripravený. Po dlhom čase mám dobrý pocit z nadchádzajúcej sezóny, a ten mi v poslednom čase už veľmi chýbal.“

Viktor Dušek, majiteľ DRT Racing Teamu:
„Som rád, že prišlo k dohode medzi DRT Racing Teamom a Tomášom, keď po lanskej spolupráci na maďarskom Hungaroringu začalo naše spoločné jednanie s tým, že ma Tomáš ako jazdec nahradí v našom tíme v pretekoch triedy Superstock 600, keď som musel pre zranenie nedobrovoľne predčasne ukončiť sezónu. Pre Tomáša bude v nadchádzajúcej sezóne v tíme DRT Racing k dispozícii veľmi konkurencieschopný motocykel Yamaha YZF R6 a pevne verím, že s ním Tomáš dokáže jazdiť na predných priečkach. Na koniec februára máme naplánované trojdenné testovanie v španielskom Aragone a potom v chorvátskej Rijeke a talianskej Adria Raceway a som presvedčený, že budeme schopní od prvých pretekov bojovať o stupne víťazov.“

Tlačová správa Tomáša Svitka