Tomáš Svitok o pretekoch Alpe Adrie na Pannonia-Ringu

Richard Karnok

Cez víkend sa v Maďarsku na okruhu Pannonia-Ring konalo tretie podujatie medzinárodného šampionátu Alpe Adria, v ktorom v triede Superstock 1000 štartuje Slovák Tomáš Svitok, pretekár tímu Maco Racing.

Po desiatom mieste v kvalifikácii jazdil Tomáš v prvých pretekoch na deviatom mieste, no v závere musel pre spadnutú reťaz odstúpiť, v druhých pretekoch skončil deviaty. V priebežnom hodnotení šampionátu je siedmy.

Tomáš Svitok:

„V piatok nás čakali dva tréningy, v ktorých sme trošku laborovali s pneumatikami, a tak z toho neboli ani nejaké top časy. V sobotu prebehla kvalifikácia, s ktorou som bol spokojný, hoci čas stačil len na desiate miesto. V pretekoch som zažil sklamanie, keď som v nájazde do posledného kola jazdil deviatom mieste a roztrhla sa reťaz. Preteky som teda nedokončil.
Na nedeľu sme trošku zmenili nastavenie prednej časti a celkom sa to vyplatilo. V cieli som bol deviaty, no preteky boli dobré, takmer celý čas som jazdil časy 1:57 min, čo ma pred podujatím v Rijeke napĺňa pozitívnymi myšlienkami.
Už počas nasledujúceho víkendu budem štartovať na medzinárodných pretekoch Veľká cena Piešťan, kam sa teším na slovenských fanúšikov a takisto aj preto, že si vyskúšam jazdenie na letisku, na ktorom sa kedysi jazdila populárna Cena Slovenska.
Ďakujem celému tímu Maco Racing, ktorý opäť pracoval na jednotku a takisto rodine, partnerom a fanúšikom, s ktorými sa rád stretnem práve o týždeň v Piešťanoch.“

Tlačová správa Tomáša Svitka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *