Tomáš Svitok hodnotí preteky v Poznani

Richard Karnok

Slovenský pretekár Tomáš Svitok sa cez víkend predstavil na druhom podujatí medzinárodného šampionátu Alpe Adria v poľskej Poznani. Jazdec tímu Maco Racing obsadil v jednotlivých pretekoch piate a šieste miesto a v priebežnom hodnotení seriálu je piaty.

Tomáš Svitok:
Mám za sebou druhé podujatie šampionátu Alpe Adria a môžem povedať, že sezónu máme rozbehnutú veľmi dobre, keďže spojenie s tímom Maco Racing funguje na jednotku.
Víkend v Poznani sa začal malým technickým problémom a prvý voľný tréning som nejazdil, ale všetko sme to následne dostihli. V kvalifikácii som obsadil siedme miesto a tešilo ma zlepšenie oproti vlaňajšku.
Do prvých pretekov sa mi podarilo dobre odštartovať, zo siedmeho miesta som sa prebojoval na piate a získal hneď mierny náskok, ale po páde Bukowskeho boli preteky prerušené s pokračovalo sa na päť kôl. To už nevyšlo podľa mojich predstáv, síce som bol dve kolá pred cieľom už na štvrtom mieste, ale na brzdy sa cezo mňa dostal Michal Šembera a ja som už na to nestihol odpovedať.
V nedeľu vo warm upe sme skúsili malú zmenu v prevode, ktorá sa aj osvedčila, a tak sme to do pretekov riskli. Štartoval som opäť zo siedmeho miesta a v cieli som bol šiesty. Priemerné časy som mal o sekundu lepšie ako v minulosti v Poznani, takže to nás všetkých potešilo, lebo t osvedčí o správnej ceste. Mrzí ma, že mi ušla skupinka bojujúca o tretie miesto, ale zároveň som si vytvoril 10-sekundový náskok pred ostatnými, takže z Poznane odchádzam spokojný, vybojoval som potrebné body, zajazdil tu svoj osobák a už sa pripravujem na ďalšie preteky, ktoré sa konajú o mesiac na maďarskom Pannonia-ringu.

Martin Kuzma, majiteľ tímu Maco Racing:
„Kvalifikácia prebehla bez problémov, počas nej sme skúšali aj simuláciu pretekov a podľa toho sme vybrali pneumatiky do prvých pretekov. Tie prebiehali až do reštartu veľmi dobre, no po reštarte Tomáš neudržal svoju pozíciu. Pred druhými pretekmi sme urobili na motorke zmenu, čo sa odrazilo aj na časoch v pretekoch. Celkovo vládne veľká spokojnosť, Tomáš zajazdil v Poznani svoj osobák, ale hlavne mnoho kôl jazdil v rovnakom čase, čo bol pred rokom problém. Teší ma teda jeho veľký progres oproti vlaňajšku.“

Tlačová správa Tomáša Svitka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *