Tím Sinko Hi-Tech race po prvom podujatí

Richard Karnok

Premiéru na pretekárskych okruhoch si cez víkend na Slovakia Ringu na podujatí IMRC odbil nový tím Sinko Hi-Tech race, za ktorým stojí Ladislav Šinko.

Dvaja jazdci tímu, Slovák Juraj Varga a Moshe Yosebashvili u Maďarska, štartovali v triede Supersport, resp. Superbike. Ako hodnotia vystúpenie tímu jeho šéf a slovenský pretekár?

Ladislav Šinko:
„Bola to vcelku podarená akcia, i keď nedeľa nevyšla podľa mojich predstáv, je čo vylepšovať a zdokonaľovať. Jurovi potrebujem nabudiť pocit istoty k motorke aj ku mne, časom to ale určite bude dokonalé, učí sa spolupracovať a zhodnocovať informácie z trate a prvé preteky boli v podstate testom. Moshe po dlhej dobe sadol na motorku, potreboval ju spoznať, pretože od základu bola prekopaná. Pád v nedeľných pretekoch bola chybou jeho premotivovanosti, za čo sa aj celému tímu ospravedlnil. Dosiahnutý čas na kolo však bol na jeho prvé jazdenie na Slovakia Ringu uspokojujúci. On sám bol s víkendom spokojný, je správne naštartovaný. Jura Som do pretekov nepustil kvôli nie stopercentnej prevodovke, čo som s ním aj prekonzultoval.
Penalizácia Jura v prvých pretekoch mi dala mienku, ktorú si nechám interne v tíme, ďalej to neriešim. Nie som spokojný s týmto rozhodnutím, má to svoje pozadie, avšak žiaden úmysel podvádzať či klamať súperov sme nemali!
Do budúcna prácu tímu Sinko Hi-Tech posúvam o stupienok vyššie, tím pracoval na 100 %, za čo všetkým patrí moja veľká vďaka, ďakujem jazdcom, všetkým členom tímu, sponzorom za podporu , firmám Hatikva, Hoffer, Elit autodiely, Berner Slovakia, PSI Nitra, Yamaha Prešov Petro a spol. a Muc-Off Slovakia.“

Juraj Varga:
„Prvé preteky nedopadli vôbec dobre, prvý deň som sa oťukával na motorke a len som sa vozil ,chcel som sa len dostať do toho ako to bolo predtým, takže hlavne som chcel dokončiť preteky, to sa aj podarilo lenže po nám dali penalizáciu 30 sekúnd za prídavný chladič, aj keď bol zalepený, to ma ešte viac namotivovalo na druhy deň. Chladič sa cez noc odstránil a všetko bolo nachystané, lenže v nedeľu hneď v prvom tréningu začala blbnúť prevodovka, pri podraďovaní mi stále hádzala neutrál a s tým sa isť rýchlo nedá, keď neviem pred ktorou zákrutou to tam skočí. Škoda, že to tak dopadlo to tak, ale aj to sa stáva, nevešiame hlavu a tešíme sa na Hungaroring.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *