Tím Sinko Hi-Tech hodnotí Hungaroring

Richard Karnok

S túžbou po lepších výsledkoch cestoval na Hungaroring tím Sinko Hi-Tech s pretekármi Jurajom Vargom a Izraelčanom Moshe Yosebashvilim. A hoci sa ciele celkom nenaplnili, majiteľ tímu Ladislav Šinko vidí aj pozitíva uplynulého víkendu.

Juraj Varga

 

Ladislav Šinko:
„Piatkové tréningy poslúžili pre prípravu motocyklov do sobotných pretekov, jazdci si najazdili dráhu. Varga si zlepšil čas o dve sekundy oproti vlaňajšku, išlo to teda dobrým smerom. Moshe testoval novú elektroniku, na ktorej bolo čo nastavovať a dolaďovať. v piatok večer boli motorky pripravené pre sobotné preteky.
Sobota – tréningy fungovali super, stále som videl progres v jazdcoch. Kvalifikácia pre Mosheho sa podarila, Juraj to až také svetlé nemal, vieme však kde sú nedostatky a jeden po druhom ich odstraňujeme. Sobotné preteky boli ale pre oboch jazdcov nevydarené, chýbal kus šťastia.“

 

„Nedeľná kvalifikácia, Moshe výborne, porazil všetkých Slovákov, okrem Vladka Karbana, ten je ale iný level. Azda to dáva malé znamenie, že Sinko Hi-Tech vie konkurovať, náš ciel je ale inde. Nedeľné preteky, stock 600 prerušené kvôli pádu, po druhom odštartovaní chcel Juraj predbehnúť pomalých jazdcov na štarte, pri dobrzďovaní v prvej zákrute ho ale zavrel maďarský pretekár, a Juraj letel cez predné koleso. Moshe štartoval zo siedmej pozície, problém ale nastal so zadnou pneumatikou, ktorá nemala žiaden grip, po desiatich kolách vyzerala ako nová a v podstate nepracovala. To bolo aj príčinou Mosheho pádu, pri nájazde do zákruty mu podšmyklo zadné koleso, tzv. low side.
Ja som ale s víkendom spokojný, chýbalo trošinku šťastia, vieme kde sú nedostatky, tím pracoval na sto percent za čo im patrí z mojej strany veľká pochvala. Ďakujem podpore sponzorov, pomoci priateľov a kamarátov. Na najbližšie preteky v Brne sme už teraz v plnej príprave.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *