Tím SG Fix Racing aj tento rok v trojici

Richard Karnok 1

V posledných rokoch veľmi úspešný slovenský tím SG Fix Racing vstupuje do ďalšej pretekárskej sezóny v rovnakom jazdeckom obsadení ako vlani, kedy dvojicu Puškár – Ruža doplnil aj majiteľ tímu Štefan Bunčiak.

Štefan to jednoducho nevydržal a musel si atmosféru pretekov vyskúšať nielen z boxov, ale aj z pozície jazdca. Na dráhe sa mu darilo veľmi dobre a nebyť ťažkého zranenia na Slovakia Ringu, mohol pomýšľať aj na medailovú priečku v konečnom hodnotení slovenského šampionátu. Výsledkom pádu však boli tri zlomené stavce a lopatka a Štefan sa preto už do konca sezóny na motorke neodviezol. Zaujímalo nás, aké sú jeho plány do novej sezóny.

Štefan, čakajú vás v tíme nejaké zmeny? Uvidíme vás na trati opäť všetkých troch?
Zmeny nie sú potrebné, Michal a Vlado sú výborní jazdci a keďže som sa ani ja celkom nedokaličil, tak to skúsim opäť 🙂

Tvoje zranenie zo Slovakia Ringu bol veľmi vážne, nebude ťa to prenasledovať pri ďalšej jazde na okruhu?
Zatiaľ som si to nemohol overiť, keďže som sa z toho dostával tri mesiace a nejazdil som odvtedy. Ale nejaký zásadný problém v tom nevidím, i keď je možné, že ma to aj trošku pribrzdí. No v prvom rade sú pre mňa preteky hobby a pokiaľ na to sú nejaké financie, tak si to chcem užívať. Nemám túžby stavať nejaké paláce, môj svet sú motorky.

To je mi jasné a dôkazom toho je aj to, že názov tvojej firmy SG Fix sa tento rok objaví aj pri inej moto disciplíne…
Áno, stal som sa hlavným sponzorom Majstrovstiev Slovenska Quad, teda štvorkoliek. Mám k nim blízko, sám som tam v rokoch 2008 a 2009 štartoval a bol som s ľuďmi odtiaľ v kontakte. Ponuka sponzorovať tento seriál ma veľmi oslovila.

Sezóna sa pomaly blíži, aké sú ciele tímu SG Fix Racing?
Čo sa týka Majstrovstiev Slovenska, tak Michal a Vlado pôjdu samozrejme s cieľom obhájiť tituly. V Alpe Adrii nám v Michalovom prípade pôjde samozrejme o celkové víťazstvo a Vlada by som opäť rád videl do piateho miesta. Uvidíme ako sa rozbehne sezóna, ak by sa darilo, tak by sme s ním určite radi pomýšľali na prvú trojku.

A tvoje pretekárske ciele?
Mne pôjde len o slovenský šampionát a možno by som sa navyše zviezol aj v niektorom ďalšom podujatí Alpe Adrie. Nejaký špeciálny cieľ nemám, odhadujem sa tak na 4.-6. miesto. Sledoval som Mihalkoviča a Čecha a myslím, že niekde s nimi by som sa mohol pohybovať.

Števo, vďaka za rozhovor a nech sa ti darí.


Jeden komentár k článku “Tím SG Fix Racing aj tento rok v trojici

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *