Tím SG Fix Racing a Vladimír Ruža zakončili sezónu v Rijeke

Richard Karnok

Posledné podujatie medzinárodného šampionátu UEM Alpe Adria bolo na programe cez víkend v Rijeke. Keďže v triede 125 Sportproduction mal Michal Puškár celkové druhé miesto už isté, do Chorvátska cestoval v len Majster Slovenska v triede Superbike Vladimír Ruža.

Práve Superbiky absolvovali v Chorvátsku dvoje pretekov, keď tie sobotné boli náhradou za neuskutočnené májové preteky, ktoré boli zrušené z dôvodu nepriaznivého počasia. A práve v sobotu skončil Vlado na vynikajúcom druhom mieste, ku ktorému v nedeľu pridal štvrté a v záverečnom hodnotení alpsko-jadranského šampionátu mu patrí piate miesto. Keď k tomu prirátame obhajobu titulu majstra Slovenska, tak má za sebou pretekár tímu SG Fix Racing ďalšiu úspešnú sezónu.

Vladimír Ruža:
„Prvé preteky som chcel využiť hlavne na odskúšanie pneumatík na nedeľňajšie preteky nakoľko bolo obrovské horko a nevedel som koľko v takom počasí výdrži zadná pneumatika. Zároveň už kvalifikácia naznačila ako by mohli samotné preteky vyzerať a vedel som, že ak neurobím nejakú chybu, tak mám veľké šance prísť do cieľa na dobrom mieste. Štartoval som z druhej pozície, ktorú som si udržal aj po štarte. Na prvého Jermana som šancu nemal, ten mi hneď odskočil a išiel si svoje vlastné preteky. Postupne som sa začal aj ja vzďaľovať súperovi, ktorý bol za mnou. Asi do polovice pretekov som si vytvoril náskok asi šiestich sekúnd, ktorý bol z môjho pohľadu dostatočný a preto som jazdil trocha viac hlavou a neriskoval som zbytočný pád. Došiel som s veľkým náskokom na druhom mieste, bol som rád za pekné umiestnenie, ale podstatné bolo pre mňa zo, že som odskúšal pneumatiku a podľa toho som sa mohol lepšie rozhodnúť akú použijeme na zajtrajšie rozhodujúce preteky. V nedeľu som štartoval zo šiesteho miesta. Štart sa mi vydaril a v prvej zákrute som bol na treťom mieste. Ešte počas prvého kola sa predo mňa dostal  Kispataki, od ktorého som to aj  očakával a vzápätí ma predbehol aj Talian Anastasia. Tomu som to ale hneď v nasledujúcom kole vrátil. V niektorých úsekoch trate bol rýchlejší on a niekde zase ja, predbiehacích manévrov sme mali medzi sebou ešte do konca pretekov veľmi veľa.  Keď som bol pred ním snažil som sa ísť čo najrýchlejšie a snažil som sa od neho odpútať, ale nešlo to a zase sa v niektorej zo zákrut dostal predo mňa. Sledoval som jeho jazdu keď som išiel za ním a postupne som si vysledoval kde by som ho mohol predbehnúť v poslednom kole aby mi to už nedokázal vrátiť. Síce som do posledného kola vchádzal pred ním, ale on ma hneď v prvej zákrute predbehol. Zostávalo mi na jeho predbehnutie jedno miesto kde som videl že si až tak neverí. Tam som to riskol a podarilo sa aj keď sa ma snažil trocha uzavrieť.  Došiel som teda do cieľa na peknom štvrtom mieste, bol som rád za perfektné preteky pre mňa s úspešným koncom. Chcel by som na záver poďakovať sponzorovi Štefanovi Bunčiakovi (spoločnosť SG Fix), ktorý mi umožňuje sa týchto pretekov vôbec zúčastňovať a takisto chalanom z U.M.S.- Kawasaki, reklamným partnerom , mechanikovi Danovi, fanúšikom a všetkým ľuďom, ktorí mi akokoľvek pomáhajú.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *