Tím FUGU racing testoval vo Valencii

Richard Karnok

PLUS FOTOGALÉRIA A VIDEO – Po zahájení sezóny v bratislavskej Kart One Arene na minibikoch, sa trojica pretekárov FUGU racing tímu, Eduard Werner, Michal Ronec a Peter Báš, vybrala na ostré testovanie do španielskej Valencie. Okruh, na ktorom sa každoročne konajú aj preteky svetového šampionátu MotoGP, bol pre jazdcov veľkou výzvou. V článku nájdete vyjadrenia všetkých troch pretekárov.

Edo:
Do Valencie som išiel s očakávaniami aj miernymi obavami, keďže som nikdy nebol trénovať takto ďaleko. Veril som však, že mi to prinesie nejaké skúsenosti a možno sa trochu zrýchlim na veľkej motorke. Jazdil som na tímovej Suzuki GSX 750 R K6. Prvý deň nezačal veľmi dobre, pretože už od rána pršalo a bolo chladno. Trať osychala pomaly a prvý raz sa mi podarilo vyjsť na jazdu okolo 11:00. Prvé tréningy som sa učil trať a spravil som celkovo 4 výjazdy.
Na druhý deň už bolo počasie lepšie, cca 15°C a slnečno, tak som dúfal, že o niečo zrýchlim. Na prvý tréning som šiel vyskúšať Yamahu R6, no nedohodol som sa s jedným jazdcom a musel som to zahodiť. Po páde bola motorka nepoškodená a dalo sa pokračovať. Ďalšie jazdy som išiel už opäť so Suzuki. Žiaľ po obutí novej pneumatiky inej značky začala motorka mierne kĺzať a pneumatika bola po dvoch výjazdoch úplne zničená. Obuli sme ďalšiu pneumatiku a bolo to isté, z nejakého záhadného dôvodu dochádzalo k nadmernému opotrebeniu. Tým pádom sa môj čas nezlepšoval. Skúsil som teda ešte dva výjazdy na Yamahe a v druhom, keď som bol už trošku zvyknutý na motorku, som stlačil čas na kolo o 1,5 sekundy.
Tretí deň sme sa dohodli, že budem jazdiť už len s Yamahou, no prišlo katastrofálne počasie, ochladilo sa asi na 5°C, dážď, vietor a preteky boli práve kvôli počasiu zrušené.
Celkovo hodnotím tréning ako dobrú skúsenosť, no mierne ma mrzí, že som nedosiahol časy, v ktoré som dúfal. Myslím, že to ovplyvnila najmä motorka, no aj s tým je nutné počítať.
Ďakujem tímu FUGU racing za to, že som sa mohol tréningu zúčastniť a taktiež za zapožičanie motorky, tímovým kolegom Petrovi a Michalovi za rady a dobrú partiu a najmä mechanikovi Jozefovi za servis motorky.

Michal:
Do Valencie som prichádzal so zmiešanými pocitmi, nakoľko som pozeral počasie, ktoré nám veľmi nemalo priať. Prvé tréningy v piatok boli ešte mokre, keďže celú noc pršalo, takže prvý výjazd sme spravili až poobede a bolo to skôr len zoznamovanie sa s traťou, aj keď ja som osobne tu trať poznal z počítačových hier 😀 a z tých najnovších bola dosť podobná.
V sobotu sa nám počasie umúdrilo a zasvietilo nám krásne slniečko, to znamenalo, že sa bude aj zrýchľovať. Mám novy motor, čisto sériový z jazdenky a bol som dosť prekvapený, ako funguje. V predposlednom výjazde som nahodil ešte novu pneumatiku Dunlop 213, s ktorou nemám žiadne skúsenosti a ešte je aj užšia ako Dunlop 212. A mal som z nej aj dobré pocity, keďže som si na nej vylepšil čas, a čo ma najviac tešilo, dokázal som sa umiestniť medzi TOP 5 jazdcov v 600, kde bol trebárs domáci jazdec majstrovstiev sveta Moto2 Fabio Quartararo, alebo jazdec z Alpe Adrie Gesslbauer!
V nedeľu nám už počasie nedoprialo a začalo opäť pršať, preteky boli zrušené. Celkovo hodnotím tieto testy pozitívne, nakoľko mam celkom slušnú rýchlosť vďaka stálemu zimnému trénovaniu na minibike v Kart One Arene a ešte chcem pridať trénovanie na motocrose, keďže som od Lukáša Jasenského kúpil Yamahu 250 yzf a verím, že to bude ešte lepšie!
Ďakujem môjmu tímu, partnerom za umožnenie trénovania vo Valenci, ďakujem chalanom Peťovi, Edovi, Jožkovi „roxorovi“ za servis a Tomášovi Svitkovi za bezpečné dovezenie našich motoriek, či už tam alebo domov a prácu na telemetrii!

Peter:
Do Valencie som sa veľmi tešil, možno až príliš a dopadlo to tak, že ma skolila chrípka a jazdil som len prvý deň a cítil som sa ako v akváriu… Na druhý deň som skúsil jeden výjazd a smutný to zabalil a šiel spať na hotel… Každopádne ďakujem partnerom za umožnenie testovania vo Valencii.

Tlačová správa tímu FUGU racing

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *