Termínový kalendár Alpe Adria 2017 s veľkými otáznikmi

Richard Karnok 4

Po odchode promotéra šampionátu Alpe Adria, slovenskej agentúry Slovakia Racing, sa snaží komisia alpsko-jadranského šampionátu čo najskôr poskladať termínový kalendár podujatí.

V minulých dňoch bol zverejnený kalendár pozostávajúci zo šiestich podujatí pre každú triedu, pričom samozrejmosťou nebude ani dvoje pretekov počas víkendu, ako tomu bolo v predchádzajúcich rokoch. Kalendár je na prvý pohľad šitý horúcou ihlou, o čom svedčí aj skutočnosť, že sa v kalendári objavil Slovakia Ring, pričom priamo z okruhu nám potvrdili, že pri terajšom stave bookingu termínov si nevedia predstaviť, kedy by sa preteky šampionátu Alpe Adria mohli na našom okruhu uskutočniť.

V kalendári sa objavuje v našich končinách nepopulárny Grobnik, kde sa v časoch pred promotérstvom agentúry Slovakia Racing dali štartujúci v niektorých triedach rátať občas dokonca na prstoch jednej ruky. Okrem dvoch termínov v Rijeke (jeden z nich nebude určený pre triedy Superstock 600 a Superbike, ktoré pôjdu svoje preteky samostatne na Red Bull Ringu) čaká na pretekárov aj poľská Poznaň a v pláne sú zatiaľ bez termínu maďarské okruhy Hungaroring a Pannoniaring. Dva termíny v Grobniku navyše vyvolali vlnu nevôle jazdcov z našich končín na sociálnych sieťach či internetových portáloch.

Hoci komisia Alpe Adrie predstavila aj krajiny, v rámci Alpe Adrie absolvujú svoje národné šampionáty, nebude táto informácia až taká horúca, keďže definitívne o tom ešte nie je rozhodnuté a všeobecne sa čaká na to, s čím príde slovenská agentúra Slovakia Racing, ktorá po odchode z Alpe Adrie prisľúbila nový šampionát, ktorý chce verejnosti predstaviť v krátkom čase.

Kalendár Alpe Adria 2017:
TBA Pannoniaring (HUN)
26. – 28. 5. Poznaň (POL)
TBA Slovakia Ring (SVK)
01.-02. 7. Grobnik (CRO) len STK300, 125SP/125GP/Moto3, SSP/Moto2 a STK1000
14.-16. 7. Red Bull Ring (AUT) len STK600 a SBK
TBA Hungaroring (HUN)
08.-10. 9. Grobnik (CRO)

Text: Richard Karnok
Foto: Petr Štola

4 komentárov k článku “Termínový kalendár Alpe Adria 2017 s veľkými otáznikmi

  1. Vážení jazdci, ako sme už komunikovali, že odstúpenie od Alpe Adrie nebolo v našom záujme a do poslednej chvíle sme dúfali, že komisia sa s nami dohodne, tak tiež sme neboli na 100% pripravení na danú situáciu a sľúbili sme rýchle riešenie. Museli sme vyčkať s informáciami vzhľadom na politickú situáciu, ktorá sa rozvírila na základe nášho odchodu. Chceme Vám dať seriózne informácie, za ktorými si budeme, ako promotér stáť. Zajtra môžete od nás očakávať základné info o novom šampionáte aj s kalendárom… Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť

  2. Treba sa spýtať prečo sa tak stalo a počúvať aj jazdcov, zohľadňovať aj ich pripomienky, a v neposlednom rade vytvoriť pravidlá, ktoré sa budú dodržiavať – obojstranne.. Tak je možné udržať záujem a aj prilákať novýchjazdcov na trate. Inak je to len o sile peňazí. 🙁

  3. Lepší „vrabec v hrsti“, než „holub na střeše“. Slovakia Racing ve své TZ ze dne 19. prosince uvedla, že svůj šampionát představí v nejbližších hodinách, od té doby už uběhly nejen hodiny, ale dokonce 14 dní a stále je „ticho po pěšině“.

  4. AA ztrácí na svém významu proč byla kdysi založena ( byl jsem částečně u toho), škoda. Už skoro žádné jezdce nezajímá a úroveň klesla na minimum zájmu a ani tratě už nejsou tak atraktivní

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *