Team SG Fix Racing v Moste

Richard Karnok 4

Úspešné vystúpenie má za sebou dvojica pretekárov tímu SG Fix Racing Michal Puškár  Vladimír Ruža na  autodróme v severočeskom Moste.

Michal Puškár, 2. miesto v triede 125 SP:
V piatok na okruhu v Moste vládlo chladné a daždivé počasie, čo nám znemožnilo vyskúšať novinky, ktoré sme mali pripravené. V sobotňajšej kvalifikácii sme teda použili minuloročné nastavenia. Prvý tréning nedopadol najlepšie, obsadil som až 8.miesto. Okamžite sa začali práce na motorke, zmenili sa nastavenia a druhá kvalifikácia už dopadla lepšie. Bol som najrýchlejší a získali sme štvrtú pol position v sezóne. V nedeľných pretekoch po nie príliš dobrom štarte som sa zamotal do skupinky jazdcov čo spôsobilo, že Schillaci na prvom mieste získaval náskok. V polovici pretekov sa mi podarilo prepracovať na druhú pozíciu a v mohutnom finiši som sa snažil zvíťaziť, žiaľ nepodarilo sa to. Víťazný hattrick v Moste nám odplával v daždi. Aj napriek tomu je druhé miesto dobré a stále sme na čele celkového hodnotenia šampionátu. Chcem poďakovať majiteľovi tímu SG Fix Racing Štefanovi Bunčiakovi, môjmu otcovi za jeho pomoc a všetkým vám, ktorí na nás myslíte a držíte palce.

Vlado Ruža, 5. miesto v triede Superbike:
Štart som mal dobrý ale v prvej šikane niekto predo mnou spadol a keďže som sa mu musel vyhýbať tak som sa prepadol niekam dozadu. Hneď v prvom kole som predbehol niekoľko jazdcov a dostal som sa na skvelú šiestu priečku. Lenže stratil som týmto trocha času a jazdci predo mnou už mali dosť veľký náskok. Myslel som si že už to nedobehnem, ale cítil som sa na motorke výborne a aj preto som v priebehu dvoch kôl dobehol Jirka Sikoru. Dobehol som ho dosť rýchlo, preto som si myslel že sa rýchlo dostanem aj pred neho, lenže vždy keď som ho predbehol, tak on mi to hneď vrátil na rovinke. Takto sa to opakovalo niekoľkokrát. Bol som z toho nervózny, lebo som vedel že ideme v zákrutách pomalšie ako som jazdil predtým sám. Mal som aj par krízoviek, ktoré pramenili s preveľkej miery dostať sa už definitívne pred neho. Okrem toho mi mechanici stále signalizovali, že nás niekto dobieha. Asi tri kolá pred cieľom ma predbehol Meklau a ľahko sa dostal aj pred Sikoru. Následne sme dobehli Junoda. Boli sme stvorčlenná skupina bojujúca o štvrté miesto. Postupne sme Junoda všetci predbehli ale zároveň sa aj Meklau trocha odtrhol. Zostavalo posledné kolo a keďže Sikora žiadnu chybu, ktorá by sa dala využiť, neurobil, tak som mal poslednú šancu v nájazde do poslednej zákruty. Tam sa mi ho podarilo na brzdy predbehnúť a našťastie mi to na rovinke po cieľovú čiaru nevrátil aj keď bol rozdiel medzi nami len 4 stotiny. Skončil som teda na perfektnom piatom mieste a čo ma najviac teší len 2,5 sek za Meklauom. Okrem toho som bol v rakúskom šampionáte vyhodnotený na druhom mieste. Chcel by som týmto poďakovať Štefanovi Bunčiakovi (spol. SG Fix a Top Kraft), firme Motomaxx, mechanikom, rodine a všetkým, ktorí mi akokoľvek pomáhajú a držia palce.

4 komentárov k článku “Team SG Fix Racing v Moste

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *