Team SG FIX racing na Veľkej cene Slovenska

Richard Karnok

Trojica pretekárov tímu SG Fix Racing, Puškár, Ruža a Bunčiak, hodnotí svoje víkendové vystúpenie na Slovakia Ringu.

 

Michal Puškár : Zvíťaziť doma štvrtýkrát po sebe je úžasné. Na okruhu sme testovali od štvrtku poobedia, ďalšie dni poznamenalo veľmi nestále počasie, ktoré ovplyvnilo nielen kvalifikácie ale aj raňajší warm-up, kde sme plánovali vyskúšať nastavenie pre závod. Aj napriek mokrému povrchu trate sa nám podarilo získať dôležité dáta a rozhodnúť sa správne pre preteky. V samotnom závode som pokazil štart a trvalo nejaký čas, kým sa mi podarilo prepracovať do vedenia. Súperi ma stále ohrozovali, sústredil som sa teda na zajazdenie niekoľkých rýchlych kôl, ktoré znamenali aj nový rekord. Postupne sa mi podarilo vybudovať si náskok a zvíťaziť. Vystúpiť po štvrtýkrát doma na najvyšší stupienok a vypočuť si našu hymnu je veľmi silný zážitok. Za dnešné víťazstvo chcem poďakovať môjmu šéfmechanikovi a otcovi. Dnes mohol zvíťaziť ktokoľvek z prvej štvorky, konkurencia jazdila veľmi rýchle a vyrovnané kolá. Snažil som sa podať maximálny výkon, ale hlavne mi pomohla veľmi dobre pripravená motorka. Ďalej chcem poďakovať majiteľovi tímu p. Štefanovi Bunčiakovi, Slovakia Ringu, všetkým sponzorom a partnerom. Rovnako chcem poďakovať osobitne každému z vás za podporu a gratulácie. Víťazstvo v pretekoch a deviaty titul slovenského šampióna je naším spoločným úspechom. Bez vašej podpory by bolo ťažké nájsť správnu motiváciu a odhodlanie bojovať.

Vlado Ruža: Na posledný pretekársky víkend by som najradšej čo najskôr zabudol. Chcel som sa na domácej pôde ukázať v čo najlepšej forme, ale bohužiaľ zase sa mi to nepodarilo. Aj keď po dvoch pádoch v pretekoch, keď sme tu išli naposledy som teraz aspoň došiel do cieľa 🙂 V tréningoch to bolo ešte dobré, ale v samotných pretekoch to bolo pre mňa trápenie. Neviem čo sa stalo, ale jazdil som kŕčovito a nevedel som sa vôbec dostať do rytmu. Nakoniec z toho bolo až desiate miesto v cieli čo je pre mňa tento rok okrem pádu najhoršie umiestnenie. Reálne som mal jazdiť okolo šiesteho siedmeho miesta, ale nestalo sa a porazili ma aj jazdci, ktorí väčšinou končia za mnou… Skomplikovalo mi to boj o druhu priečku v celkovom hodnotení AA , kde som teraz pred posledným podujatím na treťom mieste s dvojbodovou stratou na druhého a z dvojbodovým náskokom na štvrtého. To znamená, že sa ešte v Taliansku bude bojovať o každý bodík, preto musím hodiť tento víkend čo najskôr za hlavu a už sa sústrediť na posledný a rozhodujúci podnik sezóny. Obrovská vďaka patrí Štefanovi Bunčiakovi, firmám – SG Fix, Top Kraft , Krafter , Kawasaki Slovensko, firme Motomaxx, mechanikom, rodine a všetkým ktorí mi akokoľvek pomáhajú a držia palce.

Štefan Bunčiak (majiteľ tímu): Pretekársky víkend sa pre mňa začal už v stredu, kedy som sa s Vladom zúčastnil na pretekoch Fun Cup. Potreboval som sa trocha rozjazdiť, lebo cez prázdniny som až na jedny preteky v Rijeke vôbec na motorke nesedel. Samotné podujatie Alpe Adria sa začalo tréningami v piatok. Stihol som však iba jeden dopoludnia a asi 15 minút som jazdil poobede, potom už začalo pršať a teda nemalo zmysel pokračovať. Sledovali sme predpoveď počasia na sobotu a vychádzalo to, že poobede bude bez dažďa a teda sa budú robiť lepšie časy. Sobotu ráno som na kvalifikáciu nenastúpil a to bola chyba, jazdilo sa na polosuchu. Poobede som teda jazdil za dažďa a bolo z toho 24. miesto na štarte. Napriek tomu som bol so zajazdeným časom na vode spokojný. V poobednej kvalifikácií som bol na 6. mieste a naozaj sa mi išlo dobre. Počasie podľa predpovede nevyšlo ani v nedeľu, ráno ešte pršalo, takže warm up som znova nešiel, nemalo to pre mňa zmysel. Pri štarte našej triedy už bolo pekne. Dostali sme možnosť ísť 2 – 3 skúšobné kolá pred pretekmi. Podvozok sme nastavili odhadom, keďže predtým bol prestavený na vodu. Ale zdalo sa mi to OK. Štart mi celkom vyšiel a v prvom kole som predbehol zopár jazdcov. Asi do 2/3 tretín pretekov som mal na dostrel skupinku bojujúcu o 15. priečku. Neskôr sa mi už vzdialili. Išlo sa mi veľmi dobre, som spokojný aj s dosiahnutým časom. Celkovo 17. priečka a 3. miesto zo Slovákov. S víkendom som bol teda spokojný.
Michal po slabšom štarte výborný výkon, gratulujem. Vlado bol tak isto namotivovaný, ale nie vždy je to tak ako si prajeme, napriek tomu pekný výsledok. Michal už s nami do Talianska necestuje a teda končí v AA na veľmi peknom 2. mieste. Ja a Vlado ideme aj posledné preteky. Vlado sa bude snažiť udržať celkové 3. miesto v AA, čo by bol pekný výsledok. Urobíme pre to maximum. Ideme na okruh kde ešte nikto z nás neštartoval, som veľmi zvedavý. Mne nejde o nič, ale rád si tam zajazdím.
Samozrejme na Slovensku sú chalani už majstri pre sezónu 2012. Ja sa nehodnotím, nejazdím a nekombinujem pre umiestnenia, pre mňa je to zábava a aj tak v SST 600 2. miesto v rámci SR. Táto súťaž je pre mňa dosť smiešna. Veľká vďaka mechanikom, minulý víkend sme asi prekonali rekord v prezúvaní pneumatík. Veľká vďaka chalani. Budúci rok pripravujeme v teame nejaké zmeny, viac však až nabudúce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *