Svitok chcel na Pannoniaringu viac

Richard Karnok

Druhé podujatie medzinárodného motocyklového šampionátu Alpe Adria v triede Superstock 600 má za sebou slovenský pretekár tému Slovakia Racing Tomáš Svitok. Na maďarskom Pannoniaringu naňho čakalo opäť dvoje pretekov.

Na rozdiel od prvého podujatia, ktoré sa konalo dva týždne predtým v Taliansku, sa tentoraz Tomášovi nedarilo podľa predstáv a v pretekoch obsadil ôsme, resp. siedme miesto.

Tomáš Svitok:
„S víkendom tentoraz nie som spokojný, pretože mojím cieľom bolo umiestnenie v prvej päťke. Už piatok bol pre mňa zložitý,  nevedel som nájsť ideálne nastavenie stroja a vlastne to trvalo aj počas celého víkendu. Nakoniec som sa s tým popasoval a výsledkom bolo ôsme miesto a druhý rad na štarte a spoliehal som na to, že pri dobrom štarte budem mať šancu na úspech, no všetkých nás zaskočili krátke červené svetlá na semafore, takže ani a som si nepolepšil a výsledkom bolo deviate miesto v cieli.
Dáta z prvých pretekov som chcel využiť v druhej kvalifikácii, kde som zmenil nastavenie, ale zapršalo a preto som to do druhých pretekov riskol s práve s novým nastavením. Bola z toho sekunda na kolo dole, s časom 1:58,3 som bol spokojný, ale aj tak to znamenalo len siedme miesto v cieli. Verím, že na ďalšom podujatí budeme mať toho šťastíčka viac, aspoň toľko ako na prvých pretekoch v Taliansku.
Moje veľké poďakovanie patrí môjmu otcovi, pred každou jazdou som mal motorku nachystanú v top stave, bratrancovi za servis, Rasťovi Hlodákovi, ktorý na Pannonke zastupoval všetko technické zázemie, chalanom zo Seven Cafe a The Cult Motorcycles, bez ktorých by som tam nebol a rovnako všetkým tým, ktorí mi držali palce.“

Tlačová správa Tomáša Svitka