Svitkov úspešný návrat na Masarykov okruh

V minulosti v Brne vybojoval body do svetového pohára, teraz sa sem po rokoch vrátil. Slovenský pretekár Tomáš Svitok cez víkend štartoval na Jarnej cene Brna, ktorej súčasťou bol medzinárodný šampionát Alpe Adria a medzinárodné majstrovstvá SR a ČR. Tomáš si z Brna odniesol 5. a 6. miesto do hodnotenia Alpe Adrie, 4. a 5. v MMČR a poháre za dve druhé miesta v MMSR.

Tomáš Svitok:
„Na okruhu v Brne som naposledy jazdil asi v roku 2014. Mám ho veľmi rád, v mojich začiatkoch na veľkých okruhoch to bola pre mňa najbližšia trať na trénovanie. Pre sezónu 2022 sme sa rozhodli pre prestup do triedy Superbike a idem s motocyklom špecifikácie EWC.
Úvod piatkového trénovania pre mňa nebol jednoduchý, znovu som musel nájsť pretekárske tempo na tejto trati. Motocykel bol ešte nastavený z predchádzajúceho víkendu MS Endurance v Le Mans. Žiaľ, stihli sme len dva tréningy, v poslednom prišiel dážď.
Do sobotných kvalifikácií sme motorku prestavali, moje časy začali klesať a začal som byť spokojný. Vyjazdil som si šieste miesto na štartovom rošte, s čím som bol spokojný, pričom som vedel, že mám na umiestnenie na pódiu. Po štarte prvých pretekov som sa prebojoval na druhé miesto, ale nakoniec som sa prepadol na šieste miesto.
O to väčšiu motiváciu som mal do nedeľných pretekov. Tam už sme šli spoločne s triedou Superstock 1000 a na štarte stálo 46 jazdcov. Opäť som dobre odštartoval, jazdil som piaty, ale preteky boli pre dážď prerušené. V tíme sme sa rozhodli pred reštartom nechať suché pneumatiky a do cieľa som prišiel piaty.
S úvodom sezóny som spokojný, v novej triede sa cítim dobre a moja veľká vďaka patrí tímu Maco Racing, mojej rodine a našim partnerom, bez ktorých by sme tu neboli.“