Súčasťou júlovej Letnej ceny Brna budú aj majstrovstvá Slovenska

Richard Karnok

Výborná správa pre fanúšikov a pretekárov! Po úspešnej Jarnej cene Brna sa na Masarykovom okruhu stretneme aj 17.-19. júla 2020. Navyše po tom, ako slovenský šampionát cestných pretekov motocyklov prišiel z dôvodu pandémie koronavírusu o niekoľko podujatí, snaží sa Športová komisia CPM SMF nájsť náhradné termíny podujatí, aby slovenskí pretekári boli čo najmenej ochudobnení o jazdenie na okruhu. Z tohto dôvodu boli po dohode s organizátorom podujatia v Brne, Road Racing Clubom Dvůr Králové nad Labem, do termínového kalendára MSR CPM zaradené preteky Letná cena Brna

Z termínového kalendára majstrovstiev SR doteraz vypadli podujatia na Slovakia Ringu a v poľskej Poznani pre triedy SSP 300, SST 600, SST 1000, Superbike a SP -600 a +600 a preteky na 5. variante Slovakia Ringu pre triedu 125 SP a oldtimery (trieda 125 SP prišla aj o preteky v Starom Měste a oldtimery aj o Holíč a priemyselnú zónu Trenčína), pričom v týchto dňoch sa rozhoduje o pretekoch Alpe Adrie a MSR na maďarskom Pannoniaringu (termín 24.-26. júl).

MSR vo všetkých triedach
V Brne sa bude bojovať o body do všetkých tried MSR, teda 125 SP, SSP 300, SST 600, SST 1000 a Superbike a takisto Slovenského pohára -600 a +600, ale nebudú chýbať ani triedy MMSR Vintage Road Racing, teda oldtimery hodnotené na rýchlosť. Keďže preteky v Brne budú vo veľkých štvortaktných triedach rozdelené do 600 a nad 600 cm³, budú si môcť slovenskí pretekári pred podujatím vybrať svoju triedu, do ktorej hodnotenia budú v rámci MSR zaradení, teda v rámci pretekov triedy do 600 cm³ buď MSR SST 600 alebo SP -600, a v rámci pretekov nad 600 cm³ buď SST 1000, SBK alebo SP +600.

Pretekárov iste osloví aj nižšie štartovné oproti podujatiam seriálu Alpe Adria, ktorých súčasťou je vo väčšine prípadov aj slovenský šampionát. Práve v Brne vyjde štartovné za tri dni na 230 € v predpredaji (do 10. júla) a 270 € na mieste. V piatok na súťažiacich čakajú tri 25-minútové voľné tréningy, v sobotu dve 25-minútové kvalifikácie a prvé preteky a v nedeľu 20-minútový Warm Up a druhé preteky.


Tentoraz vstup aj pre divákov
Na rozdiel od Jarnej ceny budú tentoraz pre divákov otvorené tribúny C, T3 a T5. Vstup na tribúny, vrátane parkovania, bude zadarmo.
Diváci môžu navštíviť aj Paddock, v piatok za cenu 100 Kč, v sobotu a nedeľu za 200 Kč na deň. Deti do 14 rokov, seniori narodení v roku 1951 a starší a ZŤP majú vstup do Paddocku zadarmo po vyzdvihnutí pásky na ruku oprávňujúcej k vstupu.

Dokumenty
Zvláštne ustanovenia pre uskutočnenie majstrovstiev Slovenska na Letnej cene Brna budú zverejnené v najbližších dňoch. Už teraz svoje ZU zverejnili usporiadatelia.
Časový harmonogram podujatia v Brne stiahnete kliknutím sem…
Prihlásiť sa na podujatie sa bude dať čoskoro na tomto odkaze realroad.racing/brno2020leto (zatiaľ nie je spustené)
Rozhodnutie ŠK CPM SMF o zaradení pretekov do termínového kalendára CPM 2020 stiahnete kliknutím sem…

Viac info na: roadracingclub.cz/letni-cena-brna

Text: Richard Karnok
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *